Panevėžio greitosios medicinos pagalbos stočiai padovanoti dezinfekciją pagreitinantys šalto rūko purkštuvai (video)
Žiniasklaidoje pasirodžiusi istorija apie Ukmergėje tragiškai užgesusią moters gyvybę, atvėrė daugybę problemų su kuriomis susiduria medikai būdami priešakinėse linijose kovoje su COVID-19 virusu. Viena iš tokių problemų – greitųjų medicinos pagalbos automobilių dezinfekcija, kuri atliekama po kiekvieno paciento pervežimo. Visuomenei nebuvo atskleista, kad dalis greitosios medicinos pagalbos darbuotojų dezinfekuoja automobilius juos išpurkšdami chloro turinčiomis priemonėmis, o tam naudoja įprastus sodo purkštuvus.
Visa dezinfekcijos procedūra atliekama ganėtinai primityviu principu ir naudojant sveikatai kenksmingas medžiagas. Kadangi medikai turi nuolatos dezinfekuoti visus liečiamus paviršius ir jų pačių sveikatai gali kilti pavojus apsinuodyti. Visa dezinfekavimo procedūra trunka apie 30 minučių, per kurias greitosios medicinos pagalbos komanda negali operatyviai sureaguoti į naują iškvietimą. Atsižvelgiant į vis didėjančius sergančiųjų koronavirusu žmonių skaičius, be abejonės, greitosios medicinos pagalbos iškvietimų skaičius didėja.
Šios situacijos išviešinimas nepaliko abejingo ir biotechnologijų įmonės UAB „Bio Circle Balticum“ generalinio direktoriaus Modesto Steponaičio – „išgirdę apie medikų problemas, supratome, kad negalime likti nuošalyje šiuo kritiniu laikotarpiu, kadangi turime priemones ir įrankius, kurie gali palengvinti medikų kasdienį darbą. Po išsamesnių pokalbių su medikais išsiaiškinome, kokiomis sąlygomis jie dirba, kaip trūksta priemonių ir net elementaraus palaikymo“.
Biotechnologijų įmonė, gamindama aplinkai ir žmogui saugias valymo ir dezinfekavimo priemones, po pokalbių su medikais nutarė nebedelsti ir 5-ioms greitosios medicinos pagalbos stotims – Vilniaus, Šiaulių, Panevėžio, Ukmergės ir Šilalės stotims padovanoti dezinfekciją pagreitinančius šalto rūko purkštuvus bei natūralų dezinfekcinį skystį. „Toks priemonių komplektas ženkliai sutrumpins dezinfekcijai skiriamą laiką ir išeikvojamą energiją. Tikimės, kad suteikdami tokias priemones padėsime medikams jų kasdienybėje ir galbūt tai lems, kad bus išgelbėta daugiau žmonių gyvybių“ – komentavo rinkodaros vadybininkė Živilė Ginkutė.
Nors pokalbiai su medikais atskleidė, kad dalis greitosios medicinos pagalbos stočių stokoja efektyvesnių priemonių kovojant su kasdienybės iššūkiais, tačiau medikams padėti gali kiekvienas visuomenės narys: pradedant karantino sąlygų laikymusi, o baigiant – elementaria pagarba medikams, kurie šiuo metu dirba netausodami savęs. Norime paraginti ir kitas Lietuvoje veikiančias įmones nelikti abejingiems ir padėti medikams šioje nelygiavertėje kovoje.
Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!