Organizatorių nuotr.

Panevėžio jaunimas kviečia diskutuoti, kodėl balsuoti rinkimuose galima nuo 18, o ne nuo 16 metų?

Jaunimo Lietuvoje, ypač regionuose, mažėjimo problematika tampa vis aktualesne, todėl atstovavimo jų nuomonei klausimas yra itin svarbus. Siekiant skatinti jaunimo pilietiškumą ir aktyvų dalyvavimą vietos savivaldos gyvenime, sprendimų priėmime, demokratiniuose procesuose, vertėtų apsvarstyti balsavimo nuo 16 metų savivaldos ir merų rinkimuose įteisinimą.

Dėl šios priežasties asociacija „Jaunimas YRA“ kartu su partneriais VšĮ „Užimtumo akademija“, pradėjo vykdyti Europos sąjungos lėšomis finansuojamą projektą „Balsuojam“ ir kviečia į vieną iš projekto renginių – diskusiją – „Kodėl V18, o ne V16?“.

Jau vasario 8 dieną, 18 valandą, „Kavos dėžutėje“ diskutuoti kvies Panevėžio jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“ prezidentė, Panevėžio miesto savivaldybės jaunimo reikalų tarybos narė Gabrielė Kučytė; Lietuvos moksleivių sąjungos Panevėžio padalinio pirmininkas, dešimtokas Vėjas Urbonas; savivaldybės vicemeras ir regiono liberalų bendruomenės pirmininkas Valdemaras Jakštas; Panevėžio 5-osios gimnazijos direktoriaus pavaduotojas ugdymui, etikos mokytojas metodininkas, rusų kalbos vyresnysis mokytojas Antanas Kumža. Diskusiją moderuos Nacionalinės jaunimo reikalų tarybos narys Klaudijus Melys.

Ar Panevėžio regionas būtų pasirengęs balsuoti nuo 16 metų? Ar 16-mečiai drąsiai žengtų prie balsadėžių ir kokią įtaką jų balsai turėtų rinkimų rezultatui? Šiuos ir panašius rūpimus klausimus dalyviai renginio metu galės užduoti ne tik gyvai, bet ir anonimiškai sli.do platformoje su grotažyme vote16.

Renginio nuoroda: https://fb.me/e/2J5hHrVXv

„Kodėl V18, o ne V16?“  jau vasario 8 dieną, 18 valandą, „Kavos dėžutėje“! Renginio partneriai: Lietuvos jaunimo organizacijų taryba, Lietuvos moksleivių sąjunga, Panevėžio jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: