Panevėžio kolegijoje vyko tarptautinė mokslinė konferencija

Spalio 19-20 dienomis Panevėžio kolegijoje vyko jau XI-oji tarptautinė mokslinė konferencija „Mokslo ir studijų tendencijos globalizacijos sąlygomis (SCEDU’2023)“.

Šia konferencija siekiama suburti įvairių sričių mokslininkus tyrėjus, kurie domisi globalizacijos iššūkiais mokslui ir studijoms. Konferencijos metu sudaromos sąlygos tarpdalykinei diskusijai apie globalizacijos poveikį technologijų, biomedicinos ir socialinių mokslų srityse.

Konferencijos atidaryme kalbėjusi Panevėžio krašto pramonininkų asociacijos direktorė Daiva Rimašauskaitė pabrėžė, kad pasaulinė pandemija tapo iššūkiu tiek verslui, tiek mokslui, tačiau vienas iš teigiamų jos padarinių – paspartinti skaitmeninimo procesai įmonėse ir mokslui atvertos naujos tyrimų sritys. Turime skatinti šių tendencijų spartą, nes visas kitas pasaulis nestovi vietoje ir juda į priekį. Žengti koja kojon su globaliais pasaulio pokyčiais galime tik veikdami išvien – verslas, mokslas ir viešasis sektorius.

„Ekonomikos išgyvena transformacijos laikotarpį ir labai svarbu, kad būtų investuojama į technologijas ir inovacijas bei žmonių žinias, nes tai yra pagrindų pagrindas Europos verslo konkurencingumui. Europa šiandien sukuria beveik 80 proc. naujų atradimų ir intelektualiąja prasme yra neabejotinas lyderis pasaulyje. Klausimas, ar mes sugebame tuos atradimus ir technologijų teikiamas galimybes paversti pridėtine verte žmonėms,”- sakė D.Rimašauskaitė.

Konferencijoje sveikinimo žodį taip pat tarė Panevėžio rajono meras Antanas Pocius, Pasvalio meras Gintautas Gegužinskas, Panevėžio verslo moterų tinklo vadovė, Beržų verslo centro direktorė Santa Vaškevičienė.

Plenariniame posėdyje pranešimus skaitė Umit Yakar (Panevėžio kolegija, Lietuva), Bożena Miastkowska (Konino kolegija, Lenkija), Greta Ilekytė (ISM universitetas, Lietuva), Artūras Nareika (UAB Jungent, Lietuva).

Iš viso konferencijoje buvo pristatyta beveik 40 pranešimų, po kurių vyko  diskusijos ir aptarimai. Pranešimus skaitė pranešėjai iš Lietuvos, Latvijos, Turkijos ir kitų šalių.

Atrinkti konferencijos straipsniai bus publikuojami tarptautinėje duomenų bazėje (CEEOL) referuojamame Panevėžio kolegijos leidžiamame moksliniame žurnale „Taikomieji tyrimai studijose ir praktikoje“ („Applied Research in Studies and Practice“).

Projektą iš dalies finansuoja Panevėžio miesto savivaldybė.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: