Panevėžio lėlių vežimo teatro nuotr.

Panevėžio lėlių vežimo teatre – premjera

Panevėžio lėlių vežimo teatras 2024-aisiais metais startuoja su premjera H. K. Anderseno pasakos motyvais „Vienos eglutės istorija“ (aut. ir rež. K. Grosmanas).

Spektaklis paremtas žymaus danų pasakų rašytojo H. K. Anderseno pasaka „Eglutė“, kurioje kūrėjas perteikia ne visai laimingą viso gyvenimo istoriją. H. K. Andersenas, žvelgęs į gyvenimą vaiko, poeto, filosofo žvilgsniu, kūrė pasakas, kuriose atsispindi daugybė vaiko psichologijos dėsningumų. Jo kūryboje daiktai, gyvūnai, augalai yra sužmoginti, o už jų visai nevaikiškų ydų slypi gyvenimo ir žmonių santykių esmė, gailestingumas ir liūdesys dėl gyvenimo netobulumo.

Spektaklio „Vienos eglutės istorija“ pagrindinė veikėja – eglutė – tai baikšti, nerimstanti fantazuotoja, amžinai nepatenkinta garbėtroška, niekada nepatyrusi laimės akimirkos, nes arba vis tikėjosi ko nors geriau, nei yra dabar, arba nostalgiškai žvelgė į praeitį. Spektaklio pasakiškumą lemia sužmoginimo principas. Šis daugiasluoksnis kūrinys provokuoja įvairias interpretacijas ir suvokimą ne tik mažiesiems žiūrovams, bet ir jų tėveliams. Dažnas, apsilankęs spektaklyje, suvoks, o galbūt prisimins, kad reikia džiaugtis kiekviena gyvenimo akimirka, būti laimingu dabar ir neieškoti tobulumo kažkur svetur.

Spektaklyje vaidina: Rita Zutkienė, Margaryta Kisiliova, Igoris Ignatenka, Vladislavas Mozghovijus, dailininkė Olga Filončiuk, kompozitorius Aleksandras Poliščiukas, garso režisierius Andrius Gaigalas, šviesos režisierė Ina Jackūnienė.

Žiūrovai Panevėžio lėlių vežimo teatre laukiami sausio 13, 14 dienomis. Bilietus į spektaklius galima įsigyti interneto svetainėje kakava.lt arba teatro kasoje.

Parengta pagal Lėlių vežimo teatro inf.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: