VšĮ Panevėžio Respublikinės ligoninės nuotr.

Panevėžio ligoninė įsigijo naują aparatą kraujo krešėjimo sistemos būklei įvertinti

VšĮ Panevėžio Respublikinės ligoninė įsigijo tromboelastografijos aparatą, kurį pradėjo naudoti Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje. Nuo šiol atliekami kraujo krešėjimo tyrimai, leidžiantys kompleksiškai įvertinti krešėjimo sistemos pusiausvyrą. Naujai įsigyto aparato pagalba bus galima nustatyti kraujo krešulio susidarymo greitį ir stiprumą, kraujo krešėjime dalyvaujančių baltymų – krešėjimo faktorių ir trombocitų stygių, funkcijos sutrikimus bei susidariusio trombo irimo greitį.

„Gauti tyrimo rezultatai padeda parinkti tinkamus kraujo komponentus ar krešėjimą veikiančius medikamentus esant aktyviam kraujavimui ar padidėjus jo rizikai. Taip išvengiama nereikalingo ar perteklinio brangių kraujo komponentų, gautų iš donorų kraujo, naudojimo. Kraujo komponentai – tokie kaip trombocitų masė, fibrinogeno koncentratas (kraujo  krešėjimą skatinantis baltymo koncentratas) ar krioprecipitatas (šaldytas kraujo komponentas) ir kai kurie krešėjimą veikiantys vaistai galės būti skiriami, išsamiai ištyrus krešėjimo sistemą bei žinant tikslią kraujo krešėjimo sutrikimo priežastį. Vidutinė tromboelastografijos aparatu tyrimo trukmė – 1 valanda, tačiau jau po 10-15 min. leidžia įvertinti kraujo krešulio formavimosi greitį ir tvirtumą, galimai sutrikusią trombocitų funkciją ar krešėjimo faktorių stoką“, – pasakojo Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus vedėjas Arūnas Valikonis.

„Mes siekiame, kad Respublikinės Panevėžio ligoninės pacientas gautų gydymą aukščiausiame lygyje, o tam reikalinga tinkama, šiuolaikiška ir moderni medicininė įranga, kuri mūsų ligoninėje nuolatos atnaujinama. Tai mums leidžia taikyti šiuolaikiškus, modernius ir inovatyvius gydymo būdus bei kiekvienam pacientui suteikti kokybišką sveikatos priežiūrą“, – kalbėjo Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

Sudėtingą tyrimą bus galima atlikti čia ir dabar, prie paciento, Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje, kur gydomi sunkiausi pacientai, negaištant laiko dėl  tyrimo pristatymo į laboratoriją ir laukiant atsakymo iš jos.

VšĮ Panevėžio Respublikinės ligoninės inf. 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: