AINA.LT nuotr.

Panevėžio ligoninėje dirbančios ukrainietės gavo licencijas dirbti Lietuvoje (video)

VšĮ Respublikinėje Panevėžio ligoninėje dirbančios ukrainietės išlaikė būtinus egzaminus ir gavo licencijas dirbti Lietuvos gydymo įstaigose pagal specialybę.

Olena Žostautas ir Hana Praizner yra pirmosios ligoninėje dirbančios ukrainietės išsilaikiusios būtinus egzaminus.

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas teigė, kad  šiuo metu Panevėžio ligoninėje dirba 18 darbuotojų, Ukrainos piliečių, kurie turi leidimus dirbti Lietuvoje.

„Dalis darbuotojų yra buvusios slaugytojos, bet jos kol kas neturi pilnų ES įgaliojimų teikti paslaugas. Šiandien galime pasidžiaugti, kad pirmosios dvi darbuotojos gavo pilnas verifikacijas, kurioms yra patvirtintos ir išduotos Lietuvos licencijos, kurios galioja visoje Europoje. Jų pavyzdžiu pasekė ir kiti darbuotojai, kurie irgi laukia komisijos vertinimų“, – sakė A. Skorupskas.

Pasak direktoriaus įstaiga mielai priima darbuotojus iš Ukrainos. Turintys įgaliojimus dirbti slaugytojomis praeina visą pasiruošimo periodą ir teikiami dokumentai pripažinimui ir licencijų suteikimui darbui Lietuvoje. Papildomai yra organizuojami Lietuvių kalbos kursai, kad darbuotojai galėtų susikalbėti su personalu bei pacientais ir jų artimaisiais.

„Pirmieji Ukrainos darbuotojai Panevėžio ligoninėje pasirodė beveik prieš dešimt mėnesių. Per šį laikotarpį nei iš kolegų nei iš ligonių pusės mes nesulaukėme jokių nusiskundimų. Darbuotojai yra motyvuoti ir labai vertinami mūsų kolektyve“, – sakė direktorius.

Ukrainietė Hanna Praizner teigė dirbanti operacijų skyriuje.

„Atvykau iš Berdyčivo miesto Ukrainoje, Žytomyro srityje. Paskutiniu metu dirbau kovidiniame reanimacijos skyriuje. Dėl visiems žinomų priežasčių dabar esu čia ir esu dėkinga šaliai kuri mus šiltai priėmė. Ateities planų nekuriu, tiesiog kiekvieną dieną gyvenu ir tiek. Aš stengiuosi, mokysiuos lietuvių kalbos ir kol kas planuoju likti čia. Kas bus toliau žino tik dievas. Skyriuje darbo sąlygos puikios, vyresnioji sesuo, kaip mama, kurios labai šiuo metu trūksta. Viskas čia labai gerai. Manau viskas bus gerai” – sakė Hanna.

Jelena į Panevėžį atvyko iš Žaporižės miesto dar kovo mėnesį ir labai greit gavo darbą Panevėžio ligoninėje.

„Ukrainoje 28 metus dirbau medicinos sesele. Čia ligoninėje pradžioje dirbau padėjėja, o dabar gavus licenciją jau dirbsiu medicinos seserimi. Visas personalo kolektyvas puikus, gauname visokeriopą pagalbą. Mums padeda visi – ir pacientai ir pats kolektyvas padeda susikalbėti”.

Pasiteiravus ar sudėtinga buvo pateikti dokumentus ir gauti licencijas, darbuotojos patikino, kad ne.

„Nebuvo jokios biurokratijos visus dokumentus pateikėme elektronine forma. Tereikėjo tik išversti dokumentus į lietuvių kalbą. Nebuvo jokių kliūčių”.

Darbuotojos sakė, kad ir skirtumo tarp darbo Ukrainoje ir Lietuvoje nėra.

„Darbas toks pat, tik čia galbūt daugiau šiuolaikiškesnės įrangos. Didžiausias skirtumas – kalba”.

Medicinos darbuotojos apgailestavo, kad lietuvių kalbą yra labai sunku mokytis.

„Mums lietuvių klaba nepanaši į jokią kitą mums žinomą kalbą. Aišku yra panašių į ukrainietiškus žodžių, bet juos galime suprasti, kai kalba labi lėtai. Suprasti paprasčiau, bet sunkiau pasakyti”.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: