Respublikinės Panevėžio ligoninės nuotr.

Panevėžio ligoninėje lazerio pagalba vaikams gydomi apgamai, karpos, papilomos ir kiti odos dariniai

Lazerio technologija iš tiesų tapo neatsiejama moderniosios medicinos dalimi. Šis inovatyvus įrankis suteikia gydytojams galimybę atlikti įvairias procedūras tiksliau, efektyviau ir mažiau invazyviai nei tradiciniai metodai, kas ypač svarbu gydant vaikus.

Respublikinėje Panevėžio ligoninėje gydytoja vaikų chirurgė Rūta Dubosaitė lazerio CO2 pagalba vaikams gydo apgamus, karpas, papilomas, moliuskus ir kitus odos darinius. Minėti odos dariniai ne tik atrodo neestetiškai – jie gali sukelti įvairių nepatogumų dėvint drabužius, kurie gali spausti ar trinti.

Pasak specialistės R. Dubosaitės gydymas lazeriu tinka daugeliui ligonių, o svarbiausia mažiesiems pacientams nekelia baimės ir įtampos. Tai inovatyvus, neinvazinis gydymo metodas, kuris nekelia didelio diskomforto, bet pasižymi gerais rezultatais.

„Lazeris – labai galinga technologija, be vargo įveikianti odos darinius bet kurioje kūno vietoje. Prieš pradedant šalinimą, gydoma vieta yra paruošiama antiseptinėmis priemonėmis, nuskausminama naudojant skausmą mažinantį kremą EMLA ar suleidžiant nedidelį kiekį vaistų aplink šalinamą darinį, taigi visiškai nesukelia nemalonių pojūčių. Dėl nejautros kiekvienu atveju sprendžiama individualiai, pasirenkama taktika priklauso nuo paciento amžiaus. Patiems mažiausiems pacientams taikoma ir bendroji nejautra (narkozė), taip išvengiama papildomo streso vaikui. Procedūros trukmė nuo 5 iki 30 min., priklausomai nuo darinių dydžio ir kiekio. Po procedūros darinio šalinimo vietoje lieka nedidelė žaizdelė, kurią vėliau padengia šašas. Tinkamai laikantis gydymo rekomendacijų, žaizda sugyja per 5-10 dienų“, – sakė vaikų chirurgė R. Dubosaitė.

Vaikų ortopedijos – traumatologijos ir chirurgijos skyriaus vedėjas, vaikų chirurgas Gytis Prieskienis džiaugiasi, kad inovatyvus gydymas lazeriu taikomas Panevėžio ligoninės mažiesiems pacientams.

„Vaikai – jautriausi mūsų pacientai, todėl svarbu užtikrinti, kad odos darinių gydymas nesuteiktų neigiamų emocijų. Gydymas lazeriu – efektyvi ir greita, iki pusvalandžio trunkanti procedūra, todėl gydymą galime taikyti tik gydomą vietą nuskausminus kremu ar suleidžiant vaistų apliek šalinamą darinį. Lazerinis gydymas – mažiesiems pacientams yra geriausias pasirinkimas, jis beveik visiškai pakeitė invazinius, chirurginius metodus. Tai reiškia, kad pacientai patiria gerokai mažiau diskomforto ir leidžia tikėtis puikių rezultatų“, – sakė vaikų chirurgas G. Prieskienis.

Dėl apgamų gydymo reikia kreiptis į dermatologą, kuris juos patikrinęs rekomenduos tolimesnį jų gydymą, o dėl karpų, papilomų ir kt. darinių turint šeimos gydytojo siuntimą – tiesiogiai registruotis pas vaikų chirurgą dėl lazerinio gydymo.

Lazerio chirurgija daug pažangesnė ir veiksmingesnė už įprastinę skalpelio chirurgiją ar elektros peilį. Šiuo metu įvairių odos darinių, apgamų gydymas lazeriu yra didelis žingsnis į priekį.

Respublikinės Panevėžio ligoninės inf.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: