Panevėžio ligoninėje – nauja specialistė gydytoja neurologė

Neurologija yra viena iš paslaptingiausių ir pačių įdomiausių specialybių, leidžiančių pažvelgti į bene pačią sudėtingiausią sistemą – žmogaus smegenis, kurias sudaro milijonai neuronų ir sudėtingiausių jungčių. Todėl ir ligos, sukeltos jų pažeidimo, yra įvairialypės, daugiabriaunės, kartais per vėlai nustatomos. Romėnų išmintis byloja: „Ligonio sveikata ir gerovė – gydytojui aukščiausias įstatymas“. Gydytojai neurologai, pasitelkdami savo žinias, patirtį ir visas diagnostines priemones, stengiasi kuo anksčiau mus apsaugoti nuo sunkių neurologinių ligų raidos.

Gydytojas neurologas tiria ir gydo suaugusius pacientus, sergančius įvairiomis galvos ir nugaros smegenų (centrinės nervų sistemos), periferinių nervų (jungiančių centrinę nervų sistemą su įvairiais organais) ir raumenų ligomis, nustato ūmaus ir lėtinio galvos ir nugaros skausmo priežastis, diagnozuoja ir gydo galvos svaigimą, atminties praradimą, galvos kraujotakos sutrikimus sukeliančias ir kitas ligas. Neurologai atlieka daugybę skirtingų tyrimų ir procedūrų neurologinėms būklėms diagnozuoti ir gydyti.

Respublikinės Panevėžio ligoninės I ir II Neurologijos skyriuose gydomi ligoniai su galvos smegenų kraujotakos sutrikimais, periferinės nervų sistemos ligomis, demielizuojančiais centrinės nervų sistemos susirgimais ir kitomis nervų sistemos ligomis jų paūmėjimo metu. Yra insulto centras pacientams, sergantiems galvos smegenų insultu (išeminiu ir hemoraginiu). Jame palatos ligoniams yra įrengtos pagal ūmaus galvos smegenų infarkto gydymo reikalavimus ir aprūpintos visa būtina įranga sunkių pacientų gydymui ir slaugymui.

Į I Neurologijos skyrių gydytos neurologės pareigoms gydytoja Sandra Baužaitė – Babušienė atėjo dirbti 2019 metais, o nuo 2021 m. birželio mėn. pradėjo vadovauti šio skyriaus darbui. „Mūsų skyriuje dirba aukštos kvalifikacijos profesionalus kolektyvas, teikiantis pagalbą pacientams visą parą. Vienas iš šio skyriaus tikslų – pagerinti ūmaus galvos smegenų kraujotakos sutrikimą patyrusių pacientų skubią diagnostiką ir specifinio gydymo kokybę, bei antrinę profilaktiką. Planuojama atnaujinti insulto klasterio protokolą, įtraukiant aukštesnės kokybės ūmios insulto fazės diagnostikos priemones (galvos KT perfuzija, MRT) ir organizuojant insulto klasterio komandą. Su kolegomis pastebėjome, kad, deja, insultą patyrusių pacientų amžius tampa jaunesnis. Atsižvelgdamas į tai, skyriaus personalas pradės dirbti pagal atnaujintą jauno amžiaus (50 m. ir jaunesnių) pacientų, patyrusių išeminį insultą, ištyrimo protokolą, sudarytą pagal naujausias tarptautines rekomendacijas. Siekiama, kad skyriuje būtų aktyviau teikiamos neurologinio profilio dienos stacionaro paslaugos. Skyriuje tiriami ir gydomi pacientai, sergantys epilepsija, neuroraumeninėmis, neurdegeneracinėmis ir kitomis ligomis. Labai džiaugiuosi matydama palankų ligoninės administracijos požiūrį ir veiksmus gerinant neurologinėmis ligomis sergančių pacientų ištyrimo ir gydymo galimybes, bei gausėjančias jaunų kolegų gretas. Šiandien su malonumu Jums noriu pristatyti jauną specialistę gydytoją neurologę Jurgitą Savickaitę, kuri nuo rugsėjo mėnesio pradėjo dirbti mūsų skyriuje“, – pasakojo I Neurologijos skyriaus vedėja gydytoja neurologė S. Baužaitė – Babušienė.

„Gimiau ir užaugau Rokiškyje, tačiau Panevėžys man pažįstamas miestas, kadangi dažnai į šį miestą atvykdavome su šeima. Apie tai, kad noriu tapti gydytoja, sugalvojau dar vaikystėje, todėl kryptingai siekiau tikslo. 2011 m. baigiau Rokiškio Juozo Tūbelio gimnaziją ir įstojau į Lietuvos sveikatos mokslų universitetą. Ten įgijau medicinos magistro laipsnį bei baigiau neurologijos rezidentūros studijas. Savo pasirinkimu niekada nesuabejojau, visada tvirtai žinojau, kad esu ten, kur turiu būti, džiaugiuosi, kad kasdien įgaunu vis daugiau žinių ir patirties ir galėsiu geriau padėti pacientams. Neuromokslais susidomėjau, kuomet trečiajame studijų kurse turėjome Jutimų ir suvokimo modulį, o rinktis neurologės specialybę nusprendžiau po kelių atliktų vasaros praktikų Neurologijos skyriuose. Neurologija – dinamiška, progresuojanti medicinos sritis, skatinanti nuolat mąstyti ir spręsti žmogaus nervų sistemos galvosūkius. Ši sritis žavi, nes leidžia suprasti kurioje vietoje yra pažeidimas, kodėl vystosi liga. Ši specialybė verčia nuolat būti budriam, reikalauja greitų ir konkrečių sprendimų, darnaus komandinio darbo, ypač kalbant apie galvos smegenų kraujotakos sutrikimus. Apie Respublikinę Panevėžio ligoninę pati domėjausi seniai, kurį laiką čia dirbau kaip rezidentė. Pasirinkti tolimesnį kelią šioje ligoninėje paskatino tai, jog ji – viena iš insulto klasterio centrų, turinti puikias diagnostines ir gydymo galimybes, geras ateities perspektyvas. Džiaugiuosi galėdama tapti profesionalaus bei draugiško kolektyvo dalimi. Savo laisvalaikį mėgstu leisti su šeima ir draugais, patinka būti gamtoje, keliauti. Vienas didžiausių hobių nuo vaikystės – šokiai“, – taip save pristatė jauna specialistė gydytoja neurologė Jurgita Savickaitė.

Miela gydytoja, Respublikinės Panevėžio ligoninės kolektyvo vardu linkime Jums visokeriopos sėkmės darbe bei asmeniniame gyvenime!

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: