Respublikinės Panevėžio ligoninės nuotr.

Panevėžio ligoninėje vyko bendros medikų ir karių pratybos

Ketvirtadienį Respublikinės Panevėžio ligoninės medikai medicininę pagalbą teikė ne tik įprastiems pacientams, bet ir sužeistiems kariams. Prie Priėmimo – skubios pagalbos skyriaus sugūžėjusi karinė technika traukė ne vieno praeivio dėmesį, Respublikinėje Panevėžio ligoninėje vyko NATO karių pratybos.

Tarptautiniuose mokymuose dalyvavo kariai iš Nyderlandų, Vokietijos, Norvegijos ir kt. šalių.

NATO kariai modeliavo situaciją, kai skyriaus kontratakos sužeidžiami kariai. Pirmoji pagalba jiems teikiama vietoje, panaudojant kariuomenės turimus pagalbos ir gyvybės išsaugojimo išteklius. Suteikus pirmąją pagalbą, sužeisti kariai toliau transportuojami į ligoninės priėmimo skyrių.

Sužeistus karius priėmęs gydytojas chirurgas, Bendrosios ir abdominalinės chirurgijos skyriaus vedėjas Irmantas Grubinskas sakė, kad tai labai svarbi patirtis, kada išbandoma kaip veiktų medicinos įstaiga ekstremalioje situacijoje.

„Mūsų ligoninėje vykstančios pratybos – puikus pavyzdys bendradarbiavimo tarp civilinių ir karinių medicinos specialistų bei NATO karių. Šiuo metu pasaulyje esant sudėtingai geopolitinei situacijai, labai svarbu įsivertinti kaip sugebame perorientuoti darbus. Šiandien priimame sužeistus karius, kuriems pirmąją pagalbą teikia karo medikai, jeigu sužeidimai sunkūs, sužeistieji atvežami į civilinę gydymo įstaigą. Mums patiems iš tokiu patirčių yra didelė nauda, galime pasižiūrėti kaip veikia visi procesai ir kaip per trumpiausiai įmanomą laiką galime suteikti būtinąją medicinos pagalbą“, – sakė gydytojas chirurgas I. Grubinskas.

Į Respublikinės Panevėžio ligoninės Skubiosios pagalbos skyrių buvo atvežti sužeisti kariai, kuriems buvo diagnozuoti įvairūs sužeidimai. Ligoninės medikų komandos dirbo greitai, darniai, jų veiksmai buvo koordinuoti, tikslūs ir savalaikiai. Jau ne pirmą kartą vykstančiose karinėse pratybose, Panevėžio ligoninės medikai parodė didelį profesionalumą ir pasiruošimą reaguoti į bet kokias situacijas, suteikiant tinkamą medicininę pagalbą.

Respublikinės Panevėžio ligoninės inf.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: