VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės nuotr.

Panevėžio ligoninėje vyko vaikų ir paauglių psichiatrų konferencija (video)

VšĮ Respublikinėje Panevėžio ligoninėje vyko Vaikų ir paauglių psichiatrų konferencija – „Regioninio centro veikla teikiant psichikos sveikatos paslaugas vaikams ir paaugliams“.

Į Panevėžio ligoninę iš visos šalies susirinkę vaikų ir paauglių psichiatrai, kiti specialistai penktadienį aptarė pagrindines regionų vaikų psichiatrijos problemas. Intensyvi renginio programa prasidėjo ryte, spaudos konferencija, kurioje aptartos pagrindinės šių dienų vaikų psichiatrijos aktualijos.

Susitikime su žiniasklaidos atstovais dalyvavo Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas, Vaikų ir paauglių psichiatrijos draugijos prezidentė Dalia Vėlavičienė, ligoninės kapelionas Pavel Andžejevski, Vaiko raidos centro gydytojas vaikų ir paauglių psichiatras Mindaugas Gurevičius ir meno terapeutė Inesa Laurinavičienė. Konferencijos dalyviai su žurnalistais pasidalino naujausia informacija apie vaikų psichikos sveikatą ir problemas, jų priežastis ir gydymo galimybes bei skatino viešąjį dialogą su bendruomenėmis. Ligoninės vadovas A. Skorupskas žiniasklaidos atstovams pristatė kalėdinę akciją „Mylinčios širdys gali pakeisti pasaulį“, organizuojamą kartu su Panevėžio vyskupija.

„Noriu pasidžiaugti , kad Panevėžio Vaiko raidos centras pakankamai nedidelis, visgi nemedikamentinių paslaugų spektras turbūt vienas didžiausių Lietuvoje. Nors vaikų psichologų ir psichiatrų trūksta visoje šalyje, lyginant su kitais regionais, Panevėžio situacija yra pakankamai nebloga. Šiuo metu čia dirba keturi vaikų psichiatrai. Tačiau nuolat augant vaikų, atvykstančių į Panevėžio vaiko raidos centrą iš kitų apskričių, skaičiui, pas šiuos specialistus formuojasi eilės. Norėdami atkreipti visuomenės dėmesiui į pagalbą vaikams Respublikinė Panevėžio ligoninė kartu su Panevėžio vyskupija ir Vaikų ir paauglių psichiatrijos draugija organizuoja kalėdinę akciją „Mylinčios širdys gali pakeisti pasaulį“. Vaiko raidos centro lankytojai puošė eglutę, kuri pirmadienį iškeliaus į Kristaus Karaliaus katedrą. Ji ne tik atkreips visuomenės dėmesį, bet ir primins, kad galima užbėgti nelaimėms už akių. Ši akcija startuoja Panevėžyje, tačiau kitais metais tikimasi, kad prie jos prisijungs visi keturi šalies Vaiko raidos centrai“, – sakė Panevėžio ligoninės vadovas A. Skorupskas.

Vaiko raidos centro gydytojas, vaikų ir paauglių psichiatras Mindaugas Gurevičius atkreipė dėmesį, kad jų paslaugų poreikis – didžiulis. Jei anksčiau į vaikų reanimaciją patekdavo pavieniai apsinuodiję, bandę sau pakenkti, žalotis vaikai, dabar tai tampa baisia kasdienybe. „Prieš dešimt metų sunkūs vaikų depresijos atvejai buvo pavieniai, dabar sunkiomis depresijomis sergantys vaikai – kasdienybė“, – teigė M. Gurevičius.
Vaikų ir paauglių psichiatrijos draugijos prezidentė D. Vėlavičienė pažymėjo, kad vertinant kelerių metų pokyčius, yra ir džiugesnių dalykų. Sumažėjo stigma kreiptis pagalbos į psichikos specialistus.

Patys jaunieji pacientai lengviau ateina į konsultacijas, kaip ir jų tėvai. Vis dažniau turinčius problemų vaikus pastebi ugdymo įstaigų specialistai, kitų sričių medikai. Pasibaigus spaudos konferencijai visus reginio dalyvius nuotoliu pasveikino Sveikatos apsaugos ministro patarėjas Psichikos klausimais Edgaras Diržius. Konferenciją atidarė ir sveikinimo žodį tarė direktorius A. Skorupskas, kuris pasidžiaugė, kad psichiatrų populiarumas ir supratimas apie jų svarbą visuomenėje didėja ir konferencija yra puiki galimybė dalintis naujausia informacija, žiniomis ir patirtimi bei palinkėjo konstruktyvių diskusijų ir gražių artėjančių Šv. Kalėdų.

Draugijos prezidentė D. Vėlavičienė pasveikino visus taip gausiai susirinkusius ir padėkojo specialistams, kurie įdeda daug pastangų ir darbo, siekdami pagerinti vaikų ir paauglių psichiatrinę sveikatos priežiūrą mūsų šalyje. Ligoninės kapelionas P. Andžejevski susirinkusiems palinkėjo savo širdies grožį perteikti kitiems, kurie to grožio nėra pažinę ir kad ateinančios Šv. Kalėdos atneštų šilumą, paguodą ir stiprybę.

Konferenciją moderavo ir pirmąjį pranešimą „Regioninio vaikų psichiatrijos centro veikla“ pristatė Vaiko raidos centro gydytojas vaikų ir paauglių psichiatras Mindaugas Gurevičius. Apie vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos paslaugų organizavimo, tvarką ir pokyčius kalbėjo gydytoja, socialinė pediatrė, Vida Butvilienė. Panevėžio Pedagoginės psichologinės tarnybos direktorė Inga Čemerienė skaitė pranešimą „Pagalba vaiko sėkmei“.

Įžvalgomis kaip vaikų ir paauglių psichiatrai gali prisidėti prie vaikų psichikos sveikatos paslaugų svarbos supratimo Lietuvoje pasidalino profesorė. Dr. gydytoja vaikų ir paauglių psichiatrė Sigita Lesinskienė.

Apie Psichoaktyvių medžiagų vartojimą vaikų ir paauglių amžiuje keliamus klinikinius iššūkius, pagalbos galimybes supažindino gydytoja vaikų ir paauglių psichiatrė Viktorija Milienė. Pranešimą „Psichiatrinės pagalbos vaikams aktualijos Šiaulių regione“ skaitė gyd. vaikų ir paauglių psichiatrė iš Respublikinė Šiaulių ligoninė Moters ir vaiko klinikos Silvija Gauronskytė. Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centro gydytoja vaikų ir paauglių psichiatrė Eglė Steponė pristatė pranešimą „Pirminės sveikatos priežiūros centras: kiek galime padėti vaikui ir šeimai?“ Įžvalgomis apie Klaipėdos regiono psichiatrinių paslaugų vaikams ir paaugliams galimybes dalinosi Goda Valantiejienė gydytoja vaikų ir paauglių psichiatrė iš Respublikinės Klaipėdos ligoninės. Konferenciją vainikavo Lietuvos vaikų ir paauglių psichiatrų draugijos prezidentės gydytojos vaikų ir paauglių psichiatrės Dalios Vėlavičienės pranešimas „Elgesio ir emocijų sutrikimo keliami iššūkiai vaikų psichiatro darbe“ . Konferencijoje dalyviai buvo maloniai nustebinti aktualių pranešimų gausa, nes tai puiki galimybė išgirsti skirtingas nuomones ir patirtis. Pranešimai buvo labai informatyvūs palikę daug vietos diskusijoms ir klausimams.

„Tai labai gerai patirtis“ – dalijosi įspūdžiais dalyviai po konferencijos prie kavos puodelio. Dėkojame lektoriams skaičiusiems pranešimus ir visiems dalyvavusiems.

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės inf.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: