Moteris dirbo lopšelyje-darželyje „Voveraitė”

Panevėžio lopšelio-darželio mokytojos mirtį gaubia paslaptis..?

Spalio 23-osios rytą apie 9.40 valandą Panevėžyje, Nevėžio upėje ties Ukmergės gatve pastebėtas pusamžės moters kūnas. Nustatyta, jog tai 1960 metais gimusi N.N., apie kurios dingimą be žinios buvo pranešta dar spalio 7-ąją, o oficiali paieška buvo paskelbta spalio 18 dieną.

Panevėžio apskrities Vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos poskyrio vyresnysis specialistas Tadas Martinaitis nieko konkretaus apie be žinios dingusią, o galiausiai upėje rastą moterį pasakyti negalėjo. Kol nėra ekspertų išvadų nėra žinoma ir moters mirties priežastis.

N. Navickaitė dingo spalio 7d., o jos paieška paskelbta tik spalio 18 d.

Tiesa, redakciją pasiekė panevėžietės (vardas ir pavardė redakcijai žinomi – aut. past.) informacija, kurioje teigiama, jog upėje rasta mirusi moteris dirbo Panevėžio lopšelyje-darželyje „Voveraitė”. Žinutėje buvo spėjama, jog moteris veikiausiai pakėlė ranką prieš save dėl mobingo darbe.

Aukštaičių gatvėje esančio lopšelio-darželio „Voveraitė” direktorė Ieva Dirsienė patvirtino, kad N.N. darželyje mokytoja dirbo nuo 1990 metų, tačiau kategoriškai paneigė bet kokias tariamo mobingo apraiškas. Penkiolika metų įstaigai vadovaujanti ponia Ieva tikino jokių duomenų apie galimą mobingą neturinti, be to „Voveraitėje” nepradėtas joks tyrimas.

Paklaustas, ar skyrius yra gavęs skundų dėl galimo mobingo, Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Dainius Šipelis patikino, kad dėl šios blogybės nėra gauta nė vieno skundo. Jis užtikrino, kad skyrius nėra gavęs jokio nusiskundimo ir iš lopšelio-darželio „Voveraitė”.

Paklaustas ar būtų tiriami anoniminiai skundai, D.Šipelis prisipažino nežinantis, nes ne visi anoniminiai pranešimai tiriami, tačiau dar kartą patikino, jog nė vieno skundo dėl mobingo, netgi anoniminio, nėra gauta.

Moterį pažinojusieji pranešė, kad mirusioji  turėjo seserį, tačiau su ja redakcijai susisiekti nepavyko.

Primename, kad įstatymas reglamentuoja darbuotojo apsaugą. Jeigu darbuotojas patiria mobingą, bet negali kreiptis tiesiogiai į vadovą, visada gali kreiptis į darbuotojų atstovus, Valstybinę darbo inspekciją, Darbo ginčų komisiją, teismą, prokuratūrą ir jiems pateikti tai įrodančius įrašytus pokalbius, išsaugotus el. laiškus ir pan. Teisės aktai draudžia pagalbos ieškantį darbuotoją persekioti, bausti, daryti spaudimą.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: