Lietuvos Raudonojo Kryžiaus nuotr.

Panevėžio mieste Lietuvos Raudonasis Kryžius pastatė suolelius, skirtus senjorams

Rugsėjis – senjorų mėnuo. Jį įvairiomis veiklomis, renginiais mini ir Lietuvos Raudonasis Kryžius (LRK), kurio viena iš vykdomų programų – „Šilti apsilankymai“, skirta vienišiems vyresnio amžiaus žmonėms. Senjorų mėnesio proga Lietuvos Raudonasis Kryžius didžiuosiuose miestuose Lietuvoje pastatė senjorams skirtus suolelius. Rugsėjo 2 dieną „Draugystės“ suolelių pastatymas Kultūros ir poilsio parke buvo paminėtas Panevėžyje.

Suoleliai – senjorų vienišumo mažinimui

Prie pastatytų suolelių Lietuvos Raudonasis Kryžius pakvietė susiburti senjorus ir surengti iškylą su vaišėmis. Susirinkę senjorai šnekučiavosi, bendravo, užkandžiavo ir išbandė naujai pastatyto suolelio tvirtumą bei patogumą, o taip pat klausėsi muzikos, kadangi iškylos metu koncertavo ansamblis „Sidabrinė gija“. Lauko baldas išskirtinis tuo, kad jį puošia užrašas: „Pokalbis padeda įveikti vienišumą. Pasikalbėkime. Mes galime padėti“. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus „Šiltų apsilankymų“ programos vadovė Rasa Stankevičienė sako, kad Lietuvoje yra opi vyresnių žmonių vienišumo problema, todėl „Draugystės“ suolelio pastatymo idėja yra paskatinti senjorus užmegzti pokalbį, bendrauti ir taip sumažinti jų vienišumą. „Suolelis yra tarytum simbolis, kviečiantis prisėsti, pasikalbėti ir gerai praleisti laiką. Bendrauti skatiname su draugu, savanoriu, o gal net ir nepažįstamuoju, svarbu nelikti vienam ir jaučiantis vienišam – stengtis padėti sau. Todėl ant suolelių esantis užrašas kviečia ne tik pakviesti kitą žmogų pokalbiui, tačiau jei reikia – pačiam senjorui kreiptis pagalbos į Lietuvos Raudonąjį Kryžių.”

Iniciatyvą palaiko ir dovanas senjorams įsteigė „Eurovaistinė“

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus iniciatyvą palaiko ir vaistinių tinklas „Eurovaistinė“, kuris skyrė dovanas įvykusiam susitikimui prie naujai pastatytų suolelių – dalyvavusiems senjorams buvo dalinami maisto papildai. „Eurovaistinė“ susitikime senjorus kvietė rūpntis savo gera savijauta visapusiškai, o esant poreikiui, visuomet pasitarti su vaistininku ir neužsiimti savigyda: „Šviesios mintys, veiklos, bendravimas – visa tai labai svarbi geros kasdienės savijautos dalis, tačiau sunegalavus – visuomet kviečiame pasitarti su vaistininku. Pastebime, kad dažnas senjoras linkęs igonoruoti simptomus ar užsiimti savigyda. „Eurovaistinėje“ pasikonsultuoti su vaistininku galima ir neišėjus iš namų. Paskambinus nurodytu numeriu, vaistininkai konsultuoja vaistų vartojimo, geros savijautos ar simptominiais klausimais bei, esant poreikiui, padeda susidėti vaistų krepšelį“, – pasakoja „Eurovaistinės“ komunikacijos vadovė Rolanda Lipnevičiūtė.

LRK savanoriai Panevėžyje lanko daugiau nei 63 senjorus

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Panevėžio skyriaus vadovė Kristina Mickienė sako, kad suolelis Panevėžyje Kultūros ir poilsio parke pastatytas buvo ir dėl geros lokacijos, ir dėl gražios aplinkos. „Turbūt nerastumėte nei vieno panevėžiečio, kuris nebūtų lankęsis Kultūros ir poilsio parke Panevėžyje. Tai labai gražus gamtos kampelis kuris traukia sporto, poilsio ir gamtos mylėtojus. Senjoras, prisėdęs ant suolelio šiame parke, tikrai nesijaus vienišas. Jo akį džiugins nuostabi gamta, netoliese sportuojantys žmonės įkvėps rūpintis savimi,  žaidžiantys vaikai užkrės gera nuotaika, o pasivaikščioti išėjusios porelės – įkvėps svajoti. Be to, čia visada galima rasti, su kuo užmegzti pokalbį“, – sako K. Mickienė. Panevėžio skyriaus vadovė pasakoja, kad „Šiltų apsilankymų“ programa Panevėžyje veikia aktyviai: „Kiekvienas vyresnio amžiaus žmogus – vertas pagarbos, palaikymo sunkiu metu, paskatinimo rūpintis savimi, įkvėpimo turėti planų ir svajonių. Tai ir vyksta šios programos savanorių dėka. Šiuo metu lankome 63 senjorus, nuolatos lankomės Šv. Juozapo globos namuose, A. Bandzos senelių namuose, atliepiame ir individualų vienišų senjorų poreikį: lydime pas gydytojus, padedame sumokėti mokesčius ir t. t. Siekiame,  kad  kuo  didesnei  daliai  vienišų  vyresnio  amžiaus  žmonių  būtų  suteikiama savanorių pagalba. Džiaugiamės, kad vis dažniau apie galimai vienišus žmones praneša neabejingi aplinkiniai, kaimynai.“, – pasakoja K. Mickienė.

Kviečia prisijungti savanorystei su vienišais senjorais

Lietuvos Raudonasis Kryžius nuolatos kviečia prisijungti ir naujus savanorius. „Šiltų apsilankymų“ programoje motyvuoti ir apmokyti savanoriai mažina senjorų vienišumo jausmą ir kuria su jais draugystę bei kokybišką individualų ryšį. Savanoriai programoje reguliariai bendrauja ir mezga draugystę su vienišais senjorais, padeda užsiimti veiklomis, kurių vieni senjorai daryti nebegali ir skatinta juos įsitraukti į bendruomenių veiklas, dalinasi vertinga informacija apie vienišumo įveikimo būdus, savipagalbą, sveiką gyvenseną, judėjimo naudą ir t.t. Visi, norintys prisijungti prie „Šiltų apsilankymų“ programos, kviečiami susisiekti elektroniniu paštu panevezys@redcross.lt arba telefono numeriu 867221820.

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus informacija ir nuotraukos


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: