Rimanto Kiaušo nuotrauka

Panevėžio miesto dailės galerija meno mugėje „ArtVilnius‘23“ pristatys skulptorių Vytautą Tallat-Kelpšą

Panevėžio miesto dailės galerija tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius‘23“ pristatys panevėžiečio menininko Vytauto Tallat-Kelpšos kūrybą. Spalio 13–15 dienomis galerijos stende lankytojai bus supažindinami su V. Tallat-Kelpšos skulptūra, tapyba, galės pabendrauti ir su pačiu menininku.

„Vytauto Tallat-Kelpšos skulptūrai būdingas siekis analizuoti realybės formų, apimtinės struktūros ir turinio ryšį, vaizdo dekonstrukciją bei stilizuotos formos atgimimą naujoje plastinėje kalboje, mastelio ir proporcijų žaidimą, skirtingų medžiagų – bronzos, molio, šamoto, akmens, medžio – raiškos kalbą“, – teigia menotyrininkė Goda Giedraitytė.

Labiau žinomas kaip didelės apimties skulptūrų autorius, V. Tallat-Kelpša daugiau nei 40 metų kuria ir mažąją plastiką. „Per tą laikotarpį formos, kurias sukūriau naudodamas skirtingas medžiagas bei atlikimo galimybes, tapo įvairesnės ir laisvesnės“,– sako menininkas.

V.Tallat-Kelpša nuo 1995 metų yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Nuo 1980 m. dalyvauja įvairiose parodose, projektuose Lietuvoje ir užsienyje, surengė 17 personalinių parodų.

Menininkas dalyvavo tarptautiniuose simpoziumuose ir pleneruose, iš jų – 12 skulptūros simpoziumų užsienyje: Ispanijoje, Italijoje, Latvijoje, Švedijoje, Turkijoje ir Vokietijoje. Taip pat jis yra organizavęs 6 Tarptautinius akmens skulptūros simpoziumus Panevėžyje.

V. Tallat-Kelpša sukūrė paminklinių skulptūrų Panevėžyje ir Ramygaloje (plk. leit. Jonui Variakojui, poetei Elenai Mezginaitei, Vyčio kryžiaus kavalieriams, paminklas „Liūdinti žydų motina“), monumentalių darbų interjeruose ir eksterjeruose. Jo kūrinių yra įsigiję Lietuvos nacionalinis dailės muziejus, Mersino modernaus meno galerija (Turkija), Austrijos meno asociacija, privatūs kolekcininkai Lietuvoje ir užsienyje.

Menininkas 1998 m. išrinktas labiausiai nusipelniusiu panevėžiečiu meno srityje, 2021 m. – Metų panevėžiečiu.

Panevėžio miesto dailės galerijos inf.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: