Panevėžio miesto dailės galerijoje atidaryta paroda „Keramika pro mikroskopą“ (video)

Panevėžio miesto dailės galerijos Keramikos paviljone atidaryta paroda „Keramika pro mikroskopą“, kurioje pristatomi to paties pavadinimo projekto, sujungusio meną ir mokslą,  eksperimentai ir jo dalyvių sukurti keramikos darbai.

Panevėžio regioninio STEAM atviros prieigos centro laboratorijoje chemikė Lina Janušauskienė sukūrė naują programą, kurios metu jaunuoliai tyrė skirtingų molio rūšių sudėtis, jų savybes, turinčias įtakos lipdinio išvaizdai, glazūrų spalvas ir jų kismą aukštoje temperatūroje. Šias žinias dalyviai galėjo iš karto pritaikyti praktiškai, rengdami glazūravimo pavyzdžius.

Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos devintos klasės mokiniai ir mokytoja Deimantė Petrauskė įsitraukė į šiuolaikinės keramikos procesus: tyrė medžiagas, vykdė bandymus gamtamokslinėje laboratorijoje, vėliau, taikydami žinias, galerijoje kūrė akmens masės darbus, degamus aukštoje temperatūroje.

Parodoje eksponuojami ne tik projekto dalyvių kūriniai, bet ir eksperimentinių bandymų pavyzdžiai, mikroskopu darytos molio ir glazūrų fotografijos bei reportažinės projekto veiklos nuotraukos (fotografas Gediminas Kartanas).


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: