AINA.LT nuotr.

Panevėžio miesto Garbės piliečius rinks tik miesto valdžia

Panevėžio miesto tarybos opozicija ironizuoja, kad nuo šiol Panevėžio miesto Garbės piliečius rinks savotiškas sovietmečio prezidiumas, nes tarybos patvirtintoje Panevėžio miesto Garbės piliečių atrankos komisijoje nėra ne tik nė vieno opozicijos, bet ir nė vieno visuomenės atstovo. Kaip kadaise dainavo legendinis rusų dainininkas Vladimiras Visockis: „Žirafa didelė ir jai geriau matyti”…

Patvirtinti naują Panevėžio miesto Garbės piliečio atrankos komisijos sudėtį prireikė po to, kai joje dalyvauti atsisakė vienintelis gyvas likęs miesto Garbės pilietis, vienas žymiausių šalies aviakonstruktorių, buvęs miesto tarybos narys Vladas Kensgaila. Taigi komisija susitraukė iki šešių narių ir ją sudarys meras Rytis Mykolas Račkauskas, vicemerai Valdemaras Jakštas ir Lauras Jagminas, savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna, savivaldybės Komunikacijos skyriaus vedėja Eglė Morkūnė bei ekspertas, tačiau irgi savivaldybei pavaldaus Kraštotyros muziejaus direktorius Arūnas Astramskas.

Opozicijos atstovai kritikavo valdančiuosius dėl Garbės piliečio vardo suteikimo nuostatų, o dar labiau komisijos sudėtį. Povilas Urbšys konstatavo, kad nuo šiol bus renkamas ne miesto, o mero Garbės pilietis. Jis ironizavo, jog komisiją dar galima sumažinti iki trejeto, ar taip vadinamos „troikės”, nes ji vis tiek yra kišeninė.

Gema Umbrasienė pareiškė, kad tai visai ne komisija, o rytinis vadovų pasitarimas, pasikvietus vienintelį pavaldų pašalietį.

Pats meras R.M.Račkauskas ramino, kad komisija nieko nesprendžia ir turi tik patariamąjį balsą, o miesto Garbės pilietį tvirtina miesto taryba. Be to, iki šiol visus iki šiol buvusius Garbės piliečius politikai patvirtino bendru sutarimu.

Mero šalininkai ragino opozicionierius iš gražių dalykų nedarytų negražių, nes galimiems kandidatams dėl tokio politikų elgesio bus gėda.

„Ar komisijos sudaryme nekišo kokios nors blogio ausys”,- pasiteiravo socialdemokratas Ramūnas Vyžintas, sukeldamas juoko bangą.

Sprendimo projektą pristačiusi Komunikacijos skyriaus vedėja E.Morkūnė iš pradžių tik patrūkčiojo pečiais, o paskui patikino, kad niekas niekur nekyšo.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: