Aina.lt nuotr.

Panevėžio miesto maršrutiniais autobusais važinėsime nemokamai?

Panevėžio miesto taryba pritarė, kad nuo šiol miesto valdžios nustatytais maršrutais rugsėjo 22- ąją – dieną be automobilio, po miesto gimtadienio, Visų Šventųjų dienomis – spalio 31 ir lapkričio 1 dienomis miesto maršrutiniais autobusais keleiviai būtų vežami nemokamai. Toks sprendimas paskatino Panevėžio miesto tarybos opoziciją siekti, kad visas ir visomis dienomis miesto viešasis transportas taptų nemokamu.

Viešojo transporto organizavimo komisijos siūlymu buvo parengtas Tarybos sprendimo projektas, kuriuo buvo pasiūlyta keturias dienas per metus savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu teikti nemokamas keleivių pervežimo paslaugas vietinio autobusų susisiekimo maršrutais. Dauguma opozicijos atstovų tokį sutikimą sutiko vos ne su euforija, tačiau buvusiam parlamentarui Povilui Urbšiui knietėjo išsiaiškinti, kieno iniciatyva toks sprendimas gimė ir kas parinko nemokamo vežimo dienas. Jam buvo atsakyta, jog tai, atsižvelgiant į gyventojų pageidavimus, padarė Viešojo transporto organizavimo komisija. Judėjimo „Kartu” vadovui buvo pasiūlyta ir pačiam, jei turi kokių nors sumanymų, teikti komisijai savo siūlymus.

Buvęs miesto meras konservatorius Vitalijus Satkevičius entuziastingai pritarė parengtam sprendimo projektui ir pasiūlė pamąstyti apie galimybę Didįjį penktadienį nemokamai žmonėms, kurių dauguma yra vyresnio amžiaus, nuvykti į Kryžiaus Kelių procesiją Berčiūnuose. Politikas sutiko, kad jo pasiūlymas būtų svarstomas kitą kartą.

P.Urbšio bendražygė Viktorija Polzunovaitė atkreipė dėmesį į „Panevėžio autobusų parkui”, „Panevėžio keleiviniam transportui” skiriamus pinigus patirtų nuostolių kompensavimui, numatomo elektroninio bilieto įdiegimo, „zuikių” gaudymo ir kitas išlaidas bei pasiūlė svarstyti klausimą dėl visiškai nemokamo viešojo transporto Panevėžyje.

Nemokamam Panevėžio viešajam transportui taip pat pritarė opozicijos lyderė Gema Umbrasienė, patikinusi, jog ir taip keleivių vežėjams mokami milijonai eurų kompensacijų bei P.Urbšys, pareiškęs, jog tokia praktika Lietuvoje jau yra taikoma.

Vicemeras Valdemaras Jakštas teigė prieš metus Seime dalyvavęs viešoje diskusijoje su partneriais iš Latvijos bei Estijos ir girdėjęs, kad mažose savivaldybėse toks eksperimentas pasiteisino. Jis sakė abejojantis, ar tokia praktika pasiteisintų didesniame mieste kaip Panevėžys.

Meras Rytis Mykolas Račkauskas sakė visiškai sutinkantis su opozicijos siūlymais ir pažadėjo pats inicijuoti skaičiavimus, kiek nemokamas keleivių važiavimas viešuoju miesto transportu atsieitų savivaldybės biudžetui. Anot jo, po pateiktų skaičių būtų galima leistis į diskusijas.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: