Panevėžio miesto savivaldybė perima „Cido” arenos valdymą?

Ketvirtadienį Panevėžio miesto taryba turės apsispręsti, kam patikėti tolesnį universalios sporto „Cido” arenos valdymą. Nors politikų verdikto dar nėra, bet savivaldybės administracijos parengti sprendimo projektai rodo, kad koncesijos sutartis su „Panevėžio arena” nebebus pratęsta, o arenos valdymas bus patikėtas Panevėžio sporto centrui. Mat jame jau numatyta arenos išlaikymui skirti 0,5 mln. eurų bei leista steigti 10 naujų etatų.

Koncesininko neliks?

Pagal prieš penkiolika metų sudarytą „Cido” arenos koncesijos sutartį, kurios galiojimas baigiasi vasarą, savivaldybė koncesininkui kasmet paklodavo apie 600 tūkst. eurų, tačiau atrodo, kad sumanymas ją priglausti po savivaldybės sparneliu vargu ar leis ką nors sutaupyti. Tiesa, net opozicija mano, kad koncesininkai turėjo pernelyg didelį apetitą ir viliasi, kad blogiau nebus.

Nieko blogo nemato

Opozicijos lyderė Gema Umbrasienė sakė, jog „Cido” arenos klausimas sprendžiamas pernelyg skubotai ir į daugumą klausimų net dabar atsakymų dar negauta. Anot jos, dar praėjusių metų rudenį savivaldybės administracija kalbėjo apie tris variantus: pratęsti sutartį su dabartiniu koncesininku, skelbti naujo koncesininko paiešką arba arenos valdymą perduoti, kuriai nors savivaldybės įstaigai, tačiau dabar apie naujo koncesininko parinkimą net nebeužsimenama.

Gema Umbrasienė

„Dabar didžiąją metų dalį arena stovi tuščia, nes ji suprojektuota taip, kad negali vykdyti beveik jokių papildomų veiklų. Bent aš parengtame sprendimo projekte nieko blogo nematau, nes savivaldybė galės sutaupyti PVM. Geriausiu atveju būtų tris kartus mažesnė koncesijos sutartis, mačiau koncesininkų veiklos ataskaitas ir labai keistai pasirodė kai kurie išlaidų straipsniai, tačiau viską parodys laikas. Taipogi neaišku ar areną perdavus Sporto centrui ji netaps vien sporto rūmais. Arena turėtų likti prieinama ir koncertinės veiklos brokeriams”,- aiškino G.Umbrasienė.

Yra galimybė derėtis

Judėjimo „Kartu” atstovas Rimantas Ridikas sakė turintis rimtų abejonių dėl savivaldybės užmačių, nes koncesininkas nepaisant augančių kainų neindeksavo numatytos sumos, o dabar yra puiki galimybė derėtis dėl nuolaidų bei papildomų paslaugų.

R.Ridikas

„Dabar geriausias laikas derėtis, tačiau, matau, kad savivaldybėje sprendimas jau priimtas. Dabar jau numatoma daugiau darbuotojų, į numatomus pusę milijonų eurų Sporto centras netilps, o plėsti veiklai reikės dar didesnių pinigų”,- samprotavo R.Ridikas.

Arena – kitokia

Abejonių dėl parengto sprendimo projekto sakė turinti ir konservatorė I.Grigienė. Ji sutiko, kad ankstesnė koncesijos sutartis savivaldybei buvo nereikalinga, tačiau stebėjosi, kodėl nebuvo net pabandyta ieškoti naujo koncesininko.

Politikės teigimu, Panevėžio „Cido” arena pastatyta kitaip ir joje negali būti vykdoma papildoma grožio studijų, barų, kavinių, SPA centrų veikla, nėra net treniruočių salės, todėl iš jos didelių pajamų negalima reikalauti. I.Grigienė įsitikinusi, jog geresnį arenos valdymą užtikrintų tik privatininkas, nes biudžetinei įstaigai bus gerai ir taip, kaip yra.

I.Grigienė

Kuria darbo vietą?

„Žaliasis” Mantas Leliukas sakė matantis tik dvi išeitis arba palikti esamą koncesininką, arba areną perduoti Sporto centrui, tačiau apsispręsti žadėjo tik prieš pat posėdį. Politikas tarybos sprendime sakė įžvelgiantis norą galbūt kažkuriam sportininko karjerą baigusiam asmeniui sukurti darbo vietą.

Ragins kalbėtis

„Cido” areną valdančios UAB „Panevėžio arena” direktorius Tomas Inčikas sakė savivaldybės ketinimus vertinantis normaliai, nes ji turi teisę sutarties nebetęsti.

Tomas Inčikas

„Panašu, kad savivaldybė siūlo rinktis alternatyvą, kuri nėra nei geresnė, nei pigesnė. Biudžetinių įstaigų veikla kasmet brangsta, jos negali užtikrinti profesionalumo ir „Cido” arenos išlaikymas viršys milijoną eurų”,- sakė T.Inčikas bei pažadėjo ketvirtadienį kreiptis į tarybą ir paraginti politikus ieškoti kompromiso. Jis sutiko, kad galima derėtis tiek dėl nuolaidų, tiek dėl papildomų paslaugų.

Kol kas nežino

Ar „Cido” arenai išlaikyti ir valdyti pakaks 0,5 mln. eurų ir 10 darbuotojų, Panevėžio sporto centro direktorius Saulius Raziūnas atvirai prisipažino nežinantis, nes dar nėra politikų sprendimo, todėl neatlikti jokie skaičiavimai.

Anot jo, kol kas pateikiami tik preliminarūs skaičiai ir tik tarybai priėmus atitinkamą sprendimą būtų galima išsamiau išsiaiškinti arenos išlaikymo kaštus bei ją aptarnaujančio personalo skaičių.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: