Tado Kontauto nuotr.

Panevėžio miesto savivaldybė priima prašymus gauti materialinio nepritekliaus mažinimo programos socialinę kortelę

Panevėžio socialinių paslaugų centre, A. Mackevičiaus g. 55A, priimami  prašymai paramai į socialinę ar kitą jai lygiavertę kortelę gauti. Nuo 2024 metų vietoje ilgo galiojimo produktų ir higienos prekių dalijimo nepasiturintys gyventojai gavę jiems skirtas socialines korteles patys spręs ką norėtų įsigyti jų pasirinktame prekybos tinkle. Gyventojai galės laisvai naudoti pinigus kortelėse ne tik rinkdamiesi jiems patinkančius produktus ar prekes, bet ir juos įsigyti sau patogiu laiku.

Naudojantis socialine kortele bus galima įsigyti visus maisto produktus ir kitas būtinojo vartojimo prekes, pvz., asmens higienos, buities apyvokos daiktus, namų švaros prekes, kūdikių prekes, drabužius, avalynę ir kt. Bus draudžiama įsigyti alkoholinius gėrimus, tabaką, loterijos bilietus. Taip pat nebus galima sumokėti už trečiųjų šalių teikiamas paslaugas. Socialine kortele bus galima atsiskaityti tik tam tikrose parduotuvėse/prekybos centruose. Asmuo turės pasirinkti vieną prekybos tinklą iš savo faktinės gyvenamosios savivaldybės sąrašo, kurio keisti nebus galima visus metus.

Naudotis nustatytais limitais kortelėse galima nuo jų gavimo momento iki ateinančių kalendorinių metų kovo 15 d. Lėšų iš kortelių nebus galima išsigryninti.

Teisė gauti paramą maisto produktais skiriama asmenims, kurių vidutinės mėnesinės pajamos neviršija 1,5 valstybės remiamų pajamų (VRP) dydžio per mėnesį – 235,50 Eur. Išimties tvarka – kai bendrai gyvenančių asmenų pajamos vienam nariui (vienam gyvenančiam asmeniui) didesnės nei 1,5 VRP dydžio (235,50 Eur), bet neviršija 2,5 VRP dydžių (392,50 Eur) per mėnesį.

Tokia išimtis taikoma vienam gyvenančiam senatvės pensininkui; vienišam; vienam gyvenančiam neįgaliajam; 3 ir daugiau vaikų turintiems bendrai gyvenantiems asmenims; patyrusiems didelių išlaidų dėl ligos, nelaimės ar kt. kriziniais atvejais ir pateikusiems patvirtinančius dokumentus; socialinės rizikos šeimoms (asmenims); vieniems vaikus auginantiems asmenims.

Gyventojai su prašymu turi pateikti asmens tapatybės dokumentus ar leidimą nuolat gyventi Lietuvoje; pažymą apie pajamas (visų šeimos narių per paskutinius 3 kalendorinius mėnesius iki kreipimosi dėl paramos); teismo nutartį dėl išlaikymo vaikams priteisimo arba teismo patvirtintą sutartį dėl vaikų išlaikymo. Prašymai priimami iki pat 2024 m. spalio pabaigos.

Daugiau informacijos apie maisto produktais skiriama paramą telefonu 8 670 30326.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: