Picxabay nuotr.

Panevėžio miesto savivaldybė primena apie socialinę paramą mokiniams

Panevėžio miesto savivaldybė informuoja: priimami prašymai-paraiškos dėl nemokamo mokinių maitinimo ir paramos mokinio reikmenims įsigyti.

Socialinė parama skiriama mokiniams, kurie mokosi bendrojo ugdymo mokyklose, profesinio mokymo įstaigose, ikimokyklinio ugdymo mokyklose ar pas kitą švietimo teikėją (išskyrus laisvąjį mokytoją) pagal bendrojo ugdymo programas, įregistruotas Studijų, mokymo programų ir kvalifikacijų registre, ar priešmokyklinio ugdymo programą.

Socialinė parama neskiriama mokiniams, kurie mokosi ir pagal bendrojo ugdymo, ir pagal profesinio mokymo programas; mokiniams, kurie yra išlaikomi valstybės arba savivaldybės finansuojamose įstaigose (nemokamai gauna nakvynę, maistą ir mokinio reikmenis) arba kuriems nustatyta vaiko laikinoji ar nuolatinė globa (rūpyba), išskyrus atvejį, kai mokiniui, kuris mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo programą ar pradinio ugdymo programą pirmoje ar antroje klasėje skiriami nemokami pietūs nevertinant šeimos gaunamų pajamų; taip pat  vyresniems kaip 21 metų mokiniams, kurie mokosi pagal suaugusiųjų ugdymo programas.

Nemokami pietūs, parama mokinio reikmenims įsigyti ir nemokamas maitinimas dieninėje vasaros stovykloje skiriami, jeigu vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų per mėnesį yra mažesnės kaip 235,50 Eur.

Prašymai dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti gali būti pateikti iki spalio 5 dienos. Šios paramos dydis yra 98 Eur.

Nemokami pietūs ir parama mokinio reikmenims įsigyti taip pat gali būti skiriami jeigu vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų per mėnesį yra mažesnės kaip 314 Eur, atsižvelgiant į gyvenimo sąlygas ir surašius buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo aktą šiais atvejais:

  1. motina ar tėvas vieni augina vaiką (vaikus);
  2. bendrai gyvenantys asmenys augina tris ir daugiau vaikų;
  3. bent vienas iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienas gyvenantis asmuo yra neįgalus;
  4. bent vienas iš bendrai gyvenančių asmenų kreipimosi metu serga sunkia liga;
  5. yra įvykęs nelaimingas atsitikimas (gaisras ir pan.);
  6. kreipimosi metu mokinys yra netekęs abiejų tėvų ar vieno iš turėtų.

Mokiniams, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo programą ar pagal pradinio ugdymo programą pirmoje ar antroje klasėje, mokykla organizuoja nemokamus pietus, kurie skiriami nevertinant gaunamų šeimos pajamų. Šiems mokiniams nemokami pietūs skiriami be atskiro vieno iš mokinio tėvų, globėjų ar kitų bendrai gyvenančių pilnamečių asmenų prašymo.

Dėl socialinės paramos mokiniams pareiškėjai teikia prašymą Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Socialinių reikalų skyriui jeigu:

  1. pareiškėjo deklaruota gyvenamoji vieta yra Panevėžio miesto savivaldybės teritorijoje;
  2. pareiškėjas yra įtrauktas į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą Panevėžio mieste;
  3. pareiškėjas faktiškai gyvena Panevėžio miesto savivaldybės teritorijoje, jo gyvenamoji vieta nedeklaruota ir jis nėra įtrauktas į apskaitą.

Prašymą ir reikalingus dokumentus galima pateikti vienu iš šių būdų:

elektroniniu būdu, prisijungus prie Socialinės paramos šeimai informacinės sistemos www.spis.lt.

paštu, atsiunčiant jį į Socialinių reikalų skyrių, adresu Laisvės a. 20, Panevėžys;

atvykus į Socialinių reikalų skyrių pagal išankstinę registraciją;

– įdedant į pašto dėžutę, esančią prie įėjimo į Panevėžio miesto savivaldybę iš Laisvės a. pusės.

Prašymų formas rasite www.panevezys.lt – Paslaugos – Savivaldybės teikiamos paslaugos – Socialinės išmokos ir parama – Mokinių nemokamo maitinimo skyrimas ir Paramos mokinio reikmenims įsigyti skyrimas

Daugiau informacijos apie nemokamą mokinių maitinimą galima gauti paskambinus tel. (8 45) 501 249,

501 263, 501 265, 501 266, 501 267, 501 268, 501 276, 551 497, 556 212, 556 015, 440 309, 504 464. Taip pat galite pasiskaityti Lietuvos Respublikos socialinės paramos mokiniams įstatymą.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: