AINA.LT nuotr.

Panevėžio miesto savivaldybė rengiasi Panevėžio rajono teritorijų aneksijai?

Pasikalbėjus su Panevėžio rajono savivaldybės mero pavaduotoju Antanu Pociumi peršasi mintis, kad Panevėžio miesto savivaldybė panašiai kaip agresore ir teroristine valstybe tapusi Rusija rengiasi Panevėžio rajono teritorijų aneksijai ir jau yra sukurpusi planus užgrobti 3 tūkst. hektarų rajono teritorijos.

Šiuo metu Panevėžio miesto savivaldybės plotas siekia 5 tūkst. hektarų arba 50 kvadratinių kilometrų. Panevėžio rajono savivaldybės – vienos iš didžiausių Lietuvoje  teritorija yra daug kartų už miestą didesnė ir užima 2179 kvadratinių kilometrų plotą. Beje prieš gerus du dešimtmečius vykdant savivaldybių administracinių ribų pakeitimo reformą Panevėžys nuo rajono jau nusirėžė 2 tūkst. ha daugiausiai neužstatytų rajono teritorijų. Tuomet prie Panevėžio miesto buvo prijungta vienintelė Stetiškių gyvenvietė, nors tam gyventojai kategoriškai prieštaravo ir iki šiol nesijaučia laimingesni tapę miestiečiais.

Pastarajame Panevėžio miesto tarybos posėdyje, svarstant klausimą Dėl Panevėžio miesto savivaldybės 2023-2025 metų strateginio veiklos plano, socialinės ir ekonominės plėtros programų patvirtinimo opozicijos atstovė Viktorija Vidžiūnienė pasiteiravo apie strateginiame plane numatytą siekį 2025 metais savivaldybės teritorijas praplėsti 3 tūkst. hektarų ir pasiteiravus ar apie tai žino Panevėžio rajono savivaldybė, sprendimo projektą pristačiusi Strateginio planavimo ir finansų skyriaus vedėja Audronė Meškauskienė prisipažino apie kokius nors dvišalius susitarimus ar derinimus nieko nežinanti.

Savo ruožtu Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas patikino, kad čia viskas vyksta draugiškai ir visi (suprask, ir rajono savivaldybė) viską žino.

Po posėdžio pakalbinta V.Vidžiūnienė sakė, jog į šį klausimą ji dėmesį atkreipusi Švietimo, mokslo ir jaunimo reikalų komitete. Jai pasiteiravus, kieno sąskaita bus vykdoma miesto teritorijos plėtra, savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna neva atsakęs, kad tai susiję su europinės vėžės geležinkelio „Rail Baltica” plėtra ir naujo LEZ-o (laisvos ekonominės zonos) statybos link Gustonių.

V.Vidžiūnienės teigimu, tarybos posėdyje dar kartą pasiteiravus apie tai ar miesto savivaldybės planai yra suderinti su Panevėžio rajono savivaldybe ji konkretaus atsakymo nesulaukusi.

Panevėžio rajono vicemeras A.Pocius išgirdęs apie Panevėžio miesto tikslus prisijungti 3 tūkst. hektarų rajono teritorijos tai pavadino visiška nesąmone ir garsiai nusikvatojęs pareiškė, jog apie tai girdintis pirmą kartą.

„Kažką girdėjau apie Šiaulius kai kažkoks kaimas prašėsi prijungiamas prie miesto. Tai ne toks paprastas procesas, reikalingi referendumai ar visuotinės apklausos. Čia visišką nesąmonę pasakėte. Mes galime dalį jų teritorijų prisijungti, bet ne jie”,- akcentavo A.Pocius.

Paminėjus geležinkelį „Rail Baltica” A.Pocius prisipažino girdėjęs planus link Gustonių kurti naują LEZ, tačiau tam, anot jo, užtektų šimto, o ne trijų tūkstančių hektarų. Be to investuotojams iš savininkų išpirkus žemę ir vykdant pramoninės zonos plėtrą, teritorija vis tiek liktų Panevėžio rajono savivaldybėje.

„Mes niekam ir nieko nesiruošiame perduoti”,- lyg kirviu nukirto A.Pocius.

Ką visgi paslapčia sumanė Panevėžio miesto savivaldybė ir kaip ji ketina praplėsti savo valdas bene iki Gustonių bent kiek daugiau sužinoti nepavyko. Miesto savivaldybės Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vedėjas Saulius Glinskis, kuris anksčiau vadovavo rajono savivaldybės architektūros skyriui, buvo nepasiekiamas.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: