Pexels nuotr.

Panevėžio miesto savivaldybė tęs pedagogų pritraukimo programą

Panevėžio miesto savivaldybės taryba patvirtino Trūkstamų specialybių pedagogų pritraukimo į Panevėžio miesto švietimo įstaigas ir mokytojų perkvalifikavimo 2024–2027 m. programą. Siekdama stiprinti miesto pedagogų bendruomenę, pritraukti ir paskatinti trūkstamų specialybių pedagogus dirbti pedagoginį darbą Panevėžio miesto ugdymo įstaigose, savivaldybė nuo 2018 m. įgyvendina Jaunų specialistų pritraukimo į miesto ugdymo įstaigas ir pedagogų perkvalifikavimo programą.

Pagrindinis programos tikslas – užtikrinti, kad miesto ugdymo įstaigose netruktų pedagogų. Programoje iškelti keturi uždaviniai: tirti Panevėžio miesto bendrojo ugdymo, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo bei neformaliojo vaikų švietimo pedagogų poreikį, organizuoti mokytojų rengimą, perkvalifikavimą ir kvalifikacijos tobulinimą, teikti finansinę paramą asmenims, ketinantiems dirbti ar dirbantiems pedagoginį darbą Panevėžio mieste, populiarinti pedagogo profesiją.

2024–2027 m. programoje numatytos naujovės – skirti/suteikti savivaldybės būstą arba kompensuoti būsto nuomos išlaidas, skirti vienkartinę išmoką sveikatinimo paslaugoms pradedantiems dirbti jauniems pedagogams arba pradedantiems dirbti trūkstamų specialybių pedagogams, atvykusiems iš kitų savivaldybių bei užtikrinti mokytojų aprūpinimą kanceliarinėmis priemonėmis.

Ir toliau bus kompensuojama dalis pedagogų kelionės į darbą išlaidų, bus tęsiama mokyklų vadovų vadybinių ir bendrųjų kompetencijų plėtojimo programa, dalinai bus finansuojamos pedagoginių specialybių studentų, įsipareigojančių baigus studijas dirbti miesto ugdymo įstaigose, studijos.

Programai įgyvendinti bus naudojamos valstybės ir Savivaldybės biudžeto lėšos, valstybės tikslinės dotacijos, projektų ir rėmėjų lėšos. Numatoma kasmet vykdyti programos priemonių įgyvendinimo stebėseną, atsižvelgiant į stebėsenos rezultatus, esant poreikiui, programa gali būti koreguojama, papildoma naujomis priemonėmis.

Panevėžio miesto savivaldybėje, kaip ir kitose savivaldybėse, didėja lietuvių kalbos ir literatūros, tiksliųjų, gamtos mokslų, pradinio ugdymo, ikimokyklinio ugdymo mokytojų ir psichologų poreikis.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: