Duobėta gatvė (Aina.lt nuotr.)

Panevėžio miesto savivaldybės medaus statinėje ir šaukštas deguto

Praėjusiame Panevėžio miesto tarybos posėdyje, svarstant savivaldybės administracijos praėjusių metų veiklos ataskaitą, valdančiųjų daugumai priklausantis socialdemokratas Ramūnas Vyžintas žėrė kritiką savivaldybės administracijos direktoriui Tomui Juknai dėl keliais kartais pabrangusių investicinių projektų ir teigė, kad autobusų stoties statybos, kurių pradžios dar nematyti, jau pabrango 400 procentų.

Pastarajame tarybos posėdyje jo pradžioje pasisakęs R.Vyžintas sakė norįs kalbėti apie šaukštą deguto medaus statinėje arba kitaip tariant apie savivaldybės administracijos vadybos silpnybes. Politikas aiškino, kelis kartus telefonu ir asmeniškai kreipęsis į poną T.Jukną dėl kritinės Elektronikos gatvės dalies būklės (ties buvusios „Ekrano” gamyklos kadrų skyriumi), tačiau nuo žiemos savivaldybė nepajudino nė piršto.

Ramūnas Vyžintas (asm. nuotr.)

„Ten tikrai avarinė situacija, tačiau atsakymo nėra. Ta gatve važiuoja mūsų miesto žmonės, ten yra stadionas, skalbykla, buvęs profilaktoriumas ir jeigu nieko nedarysime, galime prisišaukti bėdą. Reikėtų bent sunkvežimį žvyro nuvežti ir duobes užlyginti”,- aiškino R.Vyžintas.

Atsakydamas į kritiką T.Jukna konstatavo, kad gerbiamas narys siūlo pažeisti teisės aktus ir investuoti į privačią teritoriją, nes ten visi sklypai, o taip pat ir gatvė priklauso privatiems asmenims. Anot jo, savivaldybė galėtų kažkiek prisidėti, tačiau privatininkai nerodo jokios iniciatyvos.

„Pagal teisės aktus privačioje teritorijoje savivaldybė negalinti šalinti net avarinių situacijų”,- konstatavo T.Jukna.

Šį kartą miesto valdžią kažkaip netikėtai palaikė verslininkas „žaliasis” Mantas Leliukas. Anot jo, privačių gatvių Panevėžyje yra ne viena, ne dvi ir net ne trys, todėl verslininkai galėtų šiek tiek patys pajudinti savo rankytes ir kojytes.

AINA.lt apie situaciją Elektronikos gatvėje perklaustas R.Vyžintas sakė, jog savivaldybėje yra priimti sprendimai dėl apleistų pastatų, kuriais savivaldybė nesinaudoja, savininkų „auklėjimo”, nustatant jiems gerokai didesnius žemės ir nekilnojamojo turto mokesčius. Dabar gi, privačia gatve naudojasi miesto gyventojai, tačiau savivaldybė ne tik nieko nedaro, bet ir nesugeba tartis su privatininkais.

„Prieš tarybos posėdį dar kartą buvau nuvažiavęs į vietą. Situacija baisi, kritinė, gatvės dalis tragiška ir ją pravažiavus, kad ir 20 kilometrų per valandą greičiu mašinos važiuoklės neliks. Sprendimą tikrai galima rasti ir nereikia sakyti, kad investuojame į privačią gatvę, kuria patys ir naudojamės”,- sakė R.Vyžintas.

Duobėta gatvė (Aina.lt nuotr.)

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: