Tado Kontauto nuotr.

Panevėžio miesto taryba priėmė sprendimus dėl pagalbos Ukrainos karo pabėgėliams

Reaguodama į įvykius Ukrainoje Panevėžio miesto savivaldybė stengiasi, kad mieste apsistojusiems ukrainiečiams įsikurti bei integruotis būtų kuo paprasčiau. Šiandien Taryba pritarė įvairiems sprendimams dėl pagalbos Ukrainos karo pabėgėliams Panevėžyje, kurie galios visus 2022 metus:

  • neapmokestinti ikimokyklinio ugdymo įstaigas lankančių vaikų maitinimo ir nerinkti ugdymo reikmių mokesčio, kai kompensacija nėra skirta iš valstybės biudžeto vaiko tėvams asmeniškai;
  • karo pabėgėliams iš Ukrainos, turintiems leidimą laikinai gyventi Lietuvoje ar nacionalinę vizą, ar interesų Lietuvoje turinčio užsieniečio kodą suteikti 100 proc. lengvatą įsigyjant verslo liudijimą bet kuriai veiklai. Taip pat asmenims, nuomojantiems būstą karo pabėgėliams iš Ukrainos pagal veiklos rūšies pavadinimą „Gyvenamosios paskirties patalpų nuoma“, suteikti 50 proc. lengvatą įsigyjant verslo liudijimą šiai veiklai;
  • leisti Ukrainos piliečiams nemokamai lankytis Lėlių vežimo teatro spektakliuose ukrainiečių kalba, Elenos Mezginaitės viešojoje bibliotekoje paslaugomis naudotis nemokamai, Panevėžio kraštotyros muziejaus Moigių namuose lankyti ekspozicijas.

Primename kad praėjusiame Tarybos posėdyje buvo leista miesto švietimo įstaigose, turinčiose laisvų vietų, esant poreikiui formuoti išlyginamąsias klases ar išlyginamąsias mobilias grupes ukrainiečių vaikams; nerinkti iš ukrainiečių tėvų mokesčio už pradinukams skirtos prailgintos darbo dienos grupės teikiamas paslaugas; leista neformaliojo vaikų ir suaugusiųjų švietimo mokyklas – Panevėžio muzikos, Dailės mokyklas, Panevėžio moksleivių namus, Gamtos mokyklą, robotikos centrą „RoboLabas“, Panevėžio regioninio STEAM atviros prieigos centrą – lankyti nemokamai; karo pabėgėliams iš Ukrainos, kuriems išduotas leidimas laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje, Panevėžio sporto centro bazių teikiamomis paslaugomis leista naudotis neatlygintinai. Mokestis neimamas ir iš lankančių sporto grupę „Žemynos“ progimnazijos baseine.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: