Panevėžio miesto valdžia iš savo rankų nepaleido laidojimo verslo

Akivaizdu, kad nuolat brangstant bene visoms prekėms iš paslaugoms šarvojimo ir laidojimo verslas Lietuvoje, net ir nedidinant kainų, išlieka pelningas.

Tai tik patvirtino Panevėžio miesto valdžia atsisakiusi parduoti savivaldybei priklausančias laidojimo bendrovės „Grauduva“ akcijas. Netgi vienas ar du opozicijos nariai prisidėjo prie valdančiųjų ir pritarė, kad pelningo verslo parduoti privatininkams nėra jokio reikalo.

Opozicijos atstovas konservatorius Vitalijus Satkevičius sutiko, kad „Grauduva“ nevykdo savivaldybei priskirtų  funkcijų, tačiau jau senokai netvirtinus aukštesnių jos teikiamų paslaugų kainų, ji dirba pelningai ir miestui neužkrauna jokios papildomos naštos. Jis pasidžiaugė, kad panevėžiečius palaiko ir akcijų pardavimui nepritaria ir savivaldybės administracija.

Valdančiųjų atstovas Petras Luomanas užsiminęs apie ekonomikos pagrindus kalbėjo apie rinką ir konkurenciją, o galiausiai konstatavo, kad nelikus konkurencijos bent ilgainiui laidojimo paslaugos brangs.

Irgi valdančioji Birutė Valkiūnienė atkreipė į visuomenės atliktą apklausą, kurioje vos ne šimtas procentų žmonių pageidavo, kad „Grauduva“ liktų savivaldybės žinioje.

Konservatorė Indiana Grigienė abejojo ar savivaldybės padermė teikti laidojimo paslaugas ir ar savivaldybės įmonė turėtų konkuruoti su privačiu verslu.

Liberalas Laimutis Sėdžius priminė, kad bene prieš 12 metų svarstant „Grauduvos“, o tada ji turėjo nuostolių,  privatizavimo klausimą visuomenė buvo sujudusi kaip bičių avilys. Dabar gi, anot politiko, įmonė dirba pelningai ir jokių problemų nekelia.

Paskelbus balsavimą,  24 Panevėžio miesto politikai balsavo, kad „Grauduva“ liktų savivaldybės pavaldume, 2 – susilaikė, vienas – visai nebalsavo.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: