Arvydo Gudo nuotr.

Panevėžio muzikiniame teatre – žiūrovų įvertintas baletas „Karmen“

Artėjant gražiausioms metų šventėms, gruodžio 10 d. Panevėžio muzikinis teatras kartu su Baltijos baleto teatru kviečia žiūrovus pasinerti į šokio pasaulį su fatališkąja Karmen. Praėjusiais metais Panevėžio muzikiniame teatre įvykusi vienaveiksmio baleto premjera sulaukė didelio žiūrovų susidomėjimo, spektaklis Rokiškio profesionalių teatrų festivalyje buvo įvertintas žiūrovų prizu.

Už legendinį personažą turime būti dėkingi Prosperui Mérimée: trečioji jo apsakymo „Karmen“ dalis įkvėpė Georgesʼo Bizet operos libreto autorius Henri Meilhacą ir Ludovicą Halévy. Tačiau Panevėžio muzikinis teatras kartu su Baltijos baleto teatru pristato kiek kitokį moters paveikslą. Šiame pastatyme Karmen primena chameleoną, vieną akimirką ji seksuali ir gundanti, kitą – šiurkšti ir net vyriška. Spektaklio ašis yra ne Karmen, bet vyrų istorijos, jų likimai, kuriuos ši moteris raizgo tarsi voratinklius.

Baletas nustebins ir tuo, kad jame pasirodo tik 4 šokėjai, tačiau veiksmą efektingai papildo holograminės vaizdo projekcijos. Pastatymo režisierė ir choreografė, Baltijos baleto teatro įkūrėja Marija Simona Šimulynaitė pagrindinį vaidmenį patikėjo Evelinai Fokinai, Karmen mylimuosius ir kitus veikėjus įkūnija Pijus Ožalas (Don Chosė), Simonas Laukaitis (toreadoras Eskamiljas) ir Svajūnas Valiūnas (kareivis, būrėja, giltinė). Spektaklyje naudojamas legendinis Sauliaus Sondeckio ir Lietuvos kamerinio orkestro įrašas.

Šis spektaklis buvo sumanytas siekiant praplėsti žanrų įvairovę, repertuare turėti profesionalaus baleto spektaklį. Jis ypatingas ir tuo, kad dramatišką ir aistros kupiną istoriją pasakoja tik keturi šokėjai. Tiek jiems, tiek choreografei tai buvo didžiulis iššūkis su kuriuo jie puikiai susitvarkė, o spektaklį jau spėjo įvertinti ne tik Panevėžio, bet ir Vilniaus bei Rokiškio publika, – sako Panevėžio muzikinio teatro vadovė Kotryna Nekrošiūtė.

Vienaveiksmis baletas „Karmen“ Panevėžio muzikiniame teatre bus rodomas 2023 m. gruodžio 10 d. 18 val. Bilietus platina kakava.lt.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: