Panevėžio politikai išreiškė palaikymą Ukrainos žmonėms

Šiandien Panevėžio miesto savivaldybės taryba vienbalsiu pritarimu paskelbė pareiškimą dėl Vinycios miesto savivaldybės ir Ukrainos žmonių palaikymo.

„Panevėžio miesto savivaldybės taryba, atsižvelgdama į beprecedentį Rusijos karinių pajėgų telkimą Ukrainos pasienyje; vertindama glaudžią Panevėžio ir Vinycios miestų partnerystę, kuria siekiama įvairiapusio abiejų miestų bendradarbiavimo; remdama Ukrainos nepriklausomybę, suverenumą ir teritorinį vientisumą su jos tarptautiniu mastu pripažintomis sienomis; išreiškia solidarumą su miesto partnerio savivaldybe, Vinycios ir Ukrainos žmonėmis. Слава Україні!“ – skelbiama Savivaldybės tarybos pareiškime.

„Rusijos karinių pajėgų telkimas Ukrainos pasienyje mums visiems kelia pagrįstą susirūpinimą dėl galimos Rusijos invazijos. Ukrainos miestas Vinycia nuo 2015 m. tapo Panevėžio miestu partneriu. Esame pasirašę bendradarbiavimo sutartį, kurios pagrindas – toliau plėtoti miestų pilietinės visuomenės santykius, todėl atsižvelgiant į nerimą keliančią susidariusią situaciją turime solidarizuotis, palaikyti partnerius atėjus išbandymų metui“, – sako Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Atsižvelgiant į įtemptą situaciją prie Ukrainos sienų, meras Rytis Račkauskas jau anksčiau laišku kreipėsi į Panevėžio miesto partnerio Vinycios merą p. Sergiy Morgunov bei išreiškė palaikymą Vinyciai ir visiems Ukrainos žmonėms.

Šiandien ant Panevėžio miesto savivaldybės pastato pakelta Ukrainos nacionalinė vėliava, vakare jis bus apšviestas simboliška instaliacija – Ukrainos vėliavos spalvomis – taip išreiškiant palaikymą jos žmonėms.

Primename, kad tvyrant įtampai dėl galimos Rusijos invazijos Ukraina vakar, vasario 16-ąją paskelbė „Vienybės diena“ ir ragino visus ukrainiečius tą dieną prie savo namų iškelti šalies vėliavą bei nustatytą valandą sugiedoti šalies himną. Taip buvo siekiama parodyti šalies vienybę.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: