Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Panevėžio politikai: R. Račkausko sėkmę rinkimuose lėmė „europiniai pinigai“

Rinkėjų valia į politikos užribį pastumti Panevėžio miesto politikai bent išoriškai jokio apmaudo neparodo ir vienbalsiai tikina, kad trečiai kadencijai išrinkto mero Ryčio Mykolo Račkausko ir jo vadovaujamo rinkimų komiteto „Atsinaujinančiam Panevėžiui” sėkmę rinkimuose lėmė ne kas kitas, o aštuonerius metus į miesto kišenę kapsėję, o tiksliau tekėję europiniai pinigai. Primename, kad naujos kadencijos 27 vietų Panevėžio miesto taryboje R.M.Račkausko komanda užsitikrino 15 vietų.

Aina.lt nuotr.

Šios kadencijos Panevėžio miesto tarybos opozicijos lyderės, pirmosios miesto merės, „žaliosios” Gemos Umbrasienės šįkart pakalbinti nepavyko, tačiau dar rinkimų vakarą, kai tik buvo pradėti skaičiuoti balsai, ji buvo įsitikinusi, kad matant mero R.M.Račkausko reklamą, opozicijos atstovams galimybės laimėti yra lygios nuliui.

Konservatorė Jurga Girgzijauskienė sakė pragyvensianti ir be tarybos, tačiau vis tiek liksianti politikoje kaip europarlamentarės Rasos Juknevičienės padėjėja bei Europos parlamento Panevėžio biuro vadovė.

Antikorupcinės komisijos vadovė konservatorė Jurga Girdzijauskienė

„Tiesa, jis darėsi mažai reklamos, bet viską lėmė europiniai pinigai. Panevėžyje, kaip beje ir kitur atnaujinti parkai, aikštės, fontanai, o tai žmonėms darė įspūdį. Jo sėkmę lėmė ne pats darbas ar sugebėjimai, bet aplinkybės”,- apie R.M.Račkausko sėkmę sakė J.Girdzijauskienė.

Ilgametis Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento vadovas, buvęs Panevėžio meras, o dabar miesto vicemero pareigas einantis liberalsąjūdininkas Valdemaras Jakštas sakė, jog artėja vasara, tada kaip reikalas pailsėsiantis, o tada spręsiantis kuo užsiimti toliau. Jis irgi buvo įsitikinęs, kad R.M.Račkauskui sėkmę lėmė europiniai pinigai.

AINA.LT nuotr.

„Jie atėjo prieš aštuonerius metus per kuriuos už europinius pinigus buvo įgyvendinami įvairūs projektai. Tas laikas sutapo su valdančiąja koalicija ir su pinigais, o žmonės nuveiktus darbus pirmiausia sieja su mero asmeniu. Jei tų pinigų nebūtų, situacija būtų buvusi kitokia”,- sakė V.Jakštas.

Rinkimus prapylusio komiteto „Panevėžio labui” atstovas Rimantas Ridikas tikino turėsiantis kuo užsiimti ir be politikos. Jis sakė turintis įmonę, kurią buvo šiek tiek apleidęs, todėl dabar daugiau dėmesio galėsiantis skirti tiesioginiam darbui.

AINA.LT nuotr.

„Tokia situacija – ne vien Panevėžyje: panašios tendencijos yra visoje Lietuvoje. Leisti pinigus jų neuždirbant, bet formuojant savo įvaizdį nėra labai sudėtinga. Deja matant gražėjantį miestą rinkėjai neįvertino, kad tai daroma už Europos pinigus, o tas kranelis kada nors bus užsuktas. Gaila, kad esant tokioms aplinkybės valdantieji nustojo skaitytis su opozicija ir girdėti kitokias nuomones”,- samprotavo R.Ridikas.

Panevėžio rajono visuomenės sveikatos biuro vadovas ir tik dalį kadencijos Panevėžio miesto taryboje dirbęs socialdemokratas Andrius Busila sakė grįšiantis į įprastines ankstesnio gyvenimo vėžes, tačiau sutiko, jog galbūt šis pasitraukimas iš politikos bus laikinas.

Anot jo, mero R.M.Račkausko sėkmę lėmė aštuonerių metų įdirbis ir teigiami pokyčiai mieste, kuriuos žmonės matė ir įvertino.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: