Panevėžio rajone išrinkti 46 seniūnaičiai

Panevėžio rajone baigėsi seniūnaičių rinkimai. Iš dvylikoje rajono seniūnijų patvirtintų 66 seniūnaitijų rinkimai vyko 51-oje, kurioje buvo pasibaigusi seniūnaičių kadencija. Gyventojai išrinko 46 seniūnaičius. Iš jų 12 – naujų, 34 išrinkti pakartotinai.

Penkios seniūnaitijos liko be seniūnaičių. Rinkimams neįvykus jie bus skelbiami pakartotinai.

Išrinktiesiems seniūnaičiams pažymėjimai bus įteikti lapkričio 24 dieną Panevėžio rajono savivaldybės didžiojoje salėje.

Seniūnaičiams nustatyta 3 metų kadencija. Iki 2014 m. jie buvo renkami 2 metams.

Seniūnaitis dirba visuomeniniais pagrindais. Jis atstovauja seniūnaitijos gyventojų interesams seniūnijoje, savivaldybės institucijose ir savivaldybės teritorijoje veikiančiose valstybės įstaigose, yra tiesioginis tarpininkas tarp gyventojų ir šių institucijų bei įstaigų.

Seniūnaitis gali dalyvauti Savivaldybės tarybos komitetų ir Tarybos posėdžiuose, kai svarstomi seniūnaitijos gyventojams svarbūs klausimai, gali pareikšti jų nuomonę apie poreikius ir interesus šiais klausimais, siūlyti problemų sprendimo variantus.

Seniūnaitis taip pat sprendžia aktualiausias bendruomenės problemas prižiūrint gyvenamosios vietovės teritoriją, plėtojant ir organizuojant kultūrinę bei sportinę veiklą.

Savivaldybės tarybos sprendimu, seniūnaičiui su seniūnaičio veikla susijusioms kanceliarijos, pašto, telefono, interneto ryšio, transporto išlaidoms apmokėti, kiek jų nesuteikia ar tiesiogiai neapmoka Savivaldybės administracija, gali būti skiriama ne didesnė kaip 14,48 Eur per mėnesį dydžio išmoka.

 

Savivaldybės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: