Panevėžio rajono savivaldybės nuotr.

Panevėžio rajone lankėsi aplinkos ministras

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas antradienį vykusį darbo vizitą Panevėžio rajone pradėjo susitikimu su savivaldybės meru Antanu Pociumi. Savivaldybės vadovas su ministru ir gamtos apsaugos politikos grupės vyresniąja patarėja Justina Čunderova aptarė ūkininkų keliamas problemas, susijusias su aplinkosaugos ribojimais.

Po pokalbio mero kabinete ministro ir patarėjos savivaldybės didžiojoje salėje laukė ūkininkai. Susitikimą organizavo Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) Panevėžio skyrius.

Renginio dalyvius pasveikino meras A. Pocius. Jis palinkėjo abiem pusėms atidžiau įsiklausyti į vienų kitiems dėstomus argumentus, sprendžiant problemas stengtis bendradarbiauti, o nesusipriešinti.

Meras išreiškė viltį, kad šiame susitikime bus ne žeriami kaltinimai, o vyks konstruktyvi diskusija, ieškoma bendrų sprendimų ir kompromisų derinant augalininkystės ūkių ir aplinkosaugos interesus.

„Švarūs vandenys, švari gamta ir biologinė įvairovė reikalinga visiems – ir aplinkosaugininkams, ir ūkininkams“,– sakė meras.

Susitikime diskutuota šiuo metu ūkininkams aktualiausiomis temomis: dėl vandens apsaugos juostų ir zonų upeliuose ir sureguliuotuose melioracijos grioviuose; daugiamečių pievų dirbamuose laukuose atkūrimo; medžiojamų gyvūnų populiacijos mažinimo limitų; naujų žemės ūkio veiklą ribojančių šlapynių, durpynių, paukščių apsaugos; šaltinių sluoksnių; dėl laisvos valstybinės žemės trumpalaikių sutarčių sudarymo, pratęsimo ir kt.

Pasak (LŪS) Panevėžio skyriaus pirmininkės Danguolės Kuzmienės, susitikimas su ministru buvo naudingas tuo, kad ūkininkai išdėstė savo problemas, kai kurias ministras pažadėjo grįžęs giliau pasiaiškinti.

„Nors paaiškėjo, kad ūkininkų veiklą ribojantys aplinkosaugos reikalavimai panaikinti nebus, jų laikytis reikės, tačiau ministras bent jau pažadėjo mažinti ūkininkams užkraunamą biurokratinę naštą“,– sakė D. Kuzmienė.

Panevėžio rajono savivaldybės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: