Aplinkos apsaugos departamento nuotr.

Panevėžio rajone nustatytas asmuo gyvūnus gaudęs 17 kilpų ir neteisėtai laikęs pistoletą

Aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos departamento pareigūnai, sekmadienį gavę informacijos apie Panevėžio rajone pastatytas kilpas žvėrims gaudyti, sureagavo nedelsdami. Paaiškėjo, kad asmuo medžiojo 17 kilpų, neteisėtai laikė šaunamąjį ginklą ir du tinklinius įrankius. 

Nuvykę į nurodytą vietą ir žvalgydami miškelį, aplinkosaugininkai aptiko pastatytas kilpas, nuo kurių pėdsakai vedė į neįprastas gyvenamąsias patalpas netoliese. Patalpos, vadinamoji žeminė, buvo įrengtos po žemėmis kalno šlaite.

„Pamatęs pareigūnus, asmuo nesėkmingai bandė slėptis neįprastuose namuose. Išsiaiškinta, kad jis čia gyvena jau daugiau kaip pusmetį. O radinys žeminėje dar labiau nustebino“, – sakė Gyvosios gamtos apsaugos departamento direktorė Mantė Ramanauskienė.

Radę ant sienos pakabintą pistoletą, aplinkosaugininkai išsiaiškino, kad jis laikomas neteisėtai, todėl iškvietė policijos pareigūnus.

Asmuo prisipažino medžiojęs 17 statomų kilpų žvėrims gaudyti, taip pat buvo rasti ir du tinkliniai ne mėgėjų žvejybos įrankiai.

„Kilpos, kaip ir spąstai, – labai žiaurus gaudymo būdas, nes stipriai sužalotas gyvūnas ilgai kankinasi, kol nugaišta. Taigi, kiekvienas išaiškintas atvejis ypač svarbus ir visų, žinančių apie tokius brakonierius, nuoširdžiai prašom nedvejojant pranešti mums“, – pabrėžia M. Ramanauskienė.

Policijos pareigūnai dėl neteisėtai laikomo ginklo pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Už neteisėtą medžioklę draudžiamais medžioklės įrankiais ir būdais asmeniui gresia 600–1700 eurų bauda, už neteisėtą tinklinių ne mėgėjų žvejybos įrankių laikymą – 60–200 eurų bauda.

Primename, kad apie aplinkosauginius pažeidimus galite pranešti telefonu 112. 

Aplinkos apsaugos departamento inf. 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: