Panevėžio rajono poilsio zonų vandens kokybė gera

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija ištyrė birželio 8 d. paimtus vandens mėginius iš Panevėžio rajono savivaldybės Karsakiškio, Krekenavos, Miežiškių, Naujamiesčio, Paįstrio, Upytės, Vadoklių, Velžio, Raguvos, Ramygalos ir Smilgių seniūnijų poilsio zonų trylikos tvenkinių.

Tyrimų rezultatai rodo, kad maudyklų vanduo tinkamas maudytis ir atitinka Lietuvos higienos normos HN 92:2007 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus.

Vanduo buvo vertinamas pagal du pagrindinius mikrobiologinius parametrus: žarninių enterokokų kolonijas sudarančių vienetų 100 ml vandens skaičius ir žarninių lazdelių (e.coli) skaičius 100 ml vandens. Žarninių enterokokų turi būti ne daugiau kaip 100 kolonijas sudarančių vienetų, o žarninių lazdelių – ne daugiau kaip 1000.

Sekantis maudyklų vandens mėginių paėmimas vyks birželio 22 d. Primename, kad informacija apie vandens kokybę skelbiama Panevėžio rajono savivaldybės internetinėje svetainėje bei Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro internetinės svetainės skyriuje „Aplinkos sveikata“.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: