Panevėžio rajono savivaldybė jungiasi prie seksualinio smurto prevencijos akcijos

Nacionalinis informacijos apie seksualinį smurtą centras kartu su Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija balandį skelbia seksualinio smurto prevencijos mėnesiu ir kviečia jungtis prie socialinės kampanijos, kuria atkreipiamas dėmesys į tai, kaip galima prisidėti prie Lietuvos be seksualinio smurto kūrimo.

Balandžio 24 d. visame pasaulyje bus minima Džinsų diena, skirta seksualinio smurto prevencijai. „Ribologija” – vienintelė nevyriausybinė organizacija Lietuvoje, dirbanti išskirtinai su seksualinio smurto prevencija, kviečia tą dieną mūvėti džinsus ir taip pademonstruoti palaikymą seksualinio smurto aukoms.

Panevėžio rajono savivaldybė palaiko šią iniciatyvą.

Tarptautinės džinsų dienos prieš seksualinį smurtą istorija prasidėjo 1992 m. Italijoje, kai 45 m. vairavimo instruktorius išprievartavo į vairavimo pamoką atėjusią 18-metę. Mergina pranešė apie išprievartavimą, vairavimo instruktorius buvo patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, o teismas jį nuteisė kalėti.

Tačiau instruktorius apskundė teismo nuosprendį sakydamas, kad mergina sutiko su juo santykiauti. Netrukus instruktorius buvo paleistas į laisvę, o teismo sprendime buvo teigiama, kad, kadangi auka mūvėjo labai aptemptus džinsus, instruktorius niekaip pats be jos pagalbos nebūtų sugebėjęs jų numauti. Visoje Italijoje šis sprendimas tapo žinomas „džinsų alibi“ vardu.

Dėl tokio nuosprendžio įtūžusios Italijos parlamentarės susirinko prie Aukščiausiojo teismo laiptų mūvėdamos džinsus. Jų žinutė, kad seksualinei prievartai negali būti jokio pateisinimo.

Seksualinį priekabiavimą yra patyrę 77 proc. Lietuvos gyventojų. Seksualinę prievartą be išžaginimo išgyveno beveik kas antras Lietuvos gyventojas, rodo tyrimas, kurį 2023 m. atliko dr. Marija Jakubauskienė, Marija Sarafinaitė ir Noviltė Ramanauskaitė.

Deja, tai vis dar yra latentiniai nusikaltimai, apie kuriuos neretai nutylima dėl baimės, gėdos, streso, stigmos ir aukų kaltinimo.

„Ribologija” kviečia, jei norite, anonimiškai pasidalinti savo istorija: https://ribologija.lt/apietai/

Daugiau informacijos, kaip padėti sau ir savo artimiems: www.prabilk.lt

Balandžio 24 d. 13.30–14.30 val. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kartu su „Ribologija“ organizuoja nuotolinį renginį „Seksualinio smurto prevencija savivaldos kontekste”.

Susitikimo metu bus aptarimi su seksualiniu smurtu susiję mitai, kalbama apie tai, kaip vykdyti seksualinio smurto prevenciją savo bendruomenėje.

Nuotolinio renginio prisijungimo nuoroda bus atsiųsta užsiregistravusiesiems.

Parengta pagal Lygių galimybių, moterų ir vyrų lygybės grupės informaciją


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: