Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos nuotr.

Panevėžio rajono savivaldybės viešoji biblioteka kviečia susitikti su senųjų amatų puoselėtojais

Gruodžio 12 d.17 val . Panevėžio rajono savivaldybės viešoji biblioteka (Beržų g. 50) kviečia susitikti su senųjų amatų puoselėtojais, folklorinio dainavimo atstovais, be galo šiltais žmonėmis Lina ir Albertu Bartašiais.

Lina Bartašienė – senojo mezgimo amato puoselėtoja, sertifikuota tautinio paveldo produktų tradicinė amatininkė, bibliotekoje surengė parodą „Tradicinės Pasvalio krašto pirštinės“. Parodoje pristatomos autentiškos raštuotos Pasvalio krašto mezgėjų ir pačios Linos megztos pirštinės, autentiškų pirštinių foto nuotraukos ant drobės.

Yra ir nežinomų mezgėjų darbų, pirktų turgeliuose. Lina pirštines renka jau daugiau nei 20 metų. Seniausios turimos pirštinės numegztos maždaug prieš šešiasdešimtį. Kai kurių pirštinių eksponuojamos tik fotonuotraukos. Darytos jos ant drobės ir atrodo labai įspūdingai.
Lina Bartašienė pati mezga, rengia edukacijas, žino įvairiausių subtilybių apie pirštinių mezgimą, siūlų savybes, mezgimo raštus ir pasakoti apie visa tai gali be gali be krašto:

„Nustatyti jų amžių man nėra sunku. Kuo smulkesni mezgimo siūlai, tuo senesnės pirštinės. Tokiais plonais siūlais dabar beveik niekas nebemezga. Siūlus suverpdavo ypatingai plonai. Kuo plonesni siūlai, tuo tankiau jie sumezgami, o pirštinės ilgiau tarnaudavo. Žmonės seniau juk labai taupė“, – pasakoja menininkė.

Senosios pirštinės šildo ne tik rankas, žiūrint ir besigėrint jomis sušyla ir siela. O kaipgi kitaip – juk jose įmegzti ne tik vingriausi raštai, bet ir šviesios mintys, teigiamos emocijos, jose pasakojama mūsų istorija.

Kviečiame užsukti!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: