Panevėžio Respublikinėje ligoninėje vienos mažiausių pacientų eilių šalyje

Sveikatos apsaugos ministerija ėmėsi spręsti ilgų eilių pas gydytojus problemą. Ministrė Rimantė Šalaševičiūtė pradėjo organizuoti vizitus po gydymo įstaigas, siekiant išsiaiškinti dėl kokių priežasčių susiklostė tokia situacija. Tačiau apsilankiusi Panevėžio Respublikinėje ligoninė ministrė priekaištų neturėjo, čia pacientų eilės vienos trumpiausių šalyje.

Sveikatos apsaugos ministrė, siekdama optimizuoti pacientų srautų valdymą ir mažinti eiles gydymo įstaigose, tęsia susitikimų su asmens sveikatos priežiūros įstaigų vadovais ir atstovais ciklą. Rimantė Šalaševičiūtė, pristatydama per 9 šių metų mėnesius išanalizuotą eilių pas specialistus problemą, atkreipė dėmesį, kad ilgiausios eilės, net iki 60 dienų, šalies sveikatos priežiūros įstaigose susidaro pas gydytojus kardiologus, endokrinologus, neurologus ir psichiatrus. Tačiau Respublikinei Panevėžio ligoninei ministrė priekaištų neturėjo – čia pacientams ilgai laukti netenka.

Pagal Sveikatos apsaugos ministerijos duomenis, ilgiausiai Panevėžyje tenka laukti kompiuterinio tamografo tyrimo, tačiau tai neviršija nurodytų normų, mat eilės trunka iki mėnesio. Nepaisant to, Respublikinės Panevėžio ligoninės vadovybė ėmėsi būdų kaip dar labiau sumažinti eiles.

Gydytojai sako, kad dėl susidarančių eilių neretai kalti ir patys pacientai, nes maždaug apie 20 procentų jų, neatvyksta prieš tai neperspėję. Tačiau Panevėžio konsultacijų poliklinikos vedėja sako, jog ši problema egzistuoja jau daugelį metų, todėl stengiamasi gydytojų darbą organizuoti taip, kad pacientams tektų eilėse laukti kuo mažiau.

Sveikatos apsaugos ministerija siūlo įstatymų pataisas, pagal kurias šeimos gydytojo konsultacija turi būti suteikta ne vėliau kaip per 7 dienas, gydytojo specialisto – per 30 dienų, brangūs tyrimai turi būti atlikti taip pat ne vėliau kaip per mėnesį, o planinė operacija – per 60 dienų. Gydymo įstaigos, pažeidusios šiuos maksimalius terminus, už laiku nesuteiktas paslaugas negautų apmokėjimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo. Taip siūloma griežtinti atsakomybę tiems pacientams, kurie užsiregistravę neatvyksta pas gydytoją apie tai iš anksto nepranešę.

 

Plačiau vaizdo reportaže.

GNTV_logotipas_baltas


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: