Panevėžio regioninio STEAM centro nuotr.

Panevėžio STEAM centre vyko mokymai aplinkosaugos tema „Klimato freska“

Panevėžio regioniniame STEAM centre pirmą kartą vyko fasilitatorių mokymai tvarumo ir klimato kaitos tema „Klimato freska“. Ši iniciatyva gimė glaudaus ir sėkmingo švietimo įstaigos bendradarbiavimo su viena iš verslo partnerių AB „Roquette Amilina“.

Nuolat augantis žmogaus veiklos intensyvumas sukelia įvairių pokyčių planetos klimato sistemoje. Šylančio klimato kaitos procesai ne tik paveikia aplinką, bet turi pasekmių žmonių gyvenimo būdui, ekonominiam vystymuisi ir gamtiniams ekosistemos procesams.

Pasak Panevėžio švietimo centro direktoriaus pavaduotojos ugdymui Vaidos Repovienės, siekiant prasmingos ir įtraukiančios ugdymo veiklos, susijusios su klimato kaita, pokyčiais ir iššūkiais, būtina tobulinti mokytojų kompetencijas. Taip pat ieškoti būdų, kaip mokyti vaikus, suaugusiuosius, kad jie galėtų keisti savo mąstymą: sumaniai rūšiuotų šiukšles, į darbą ar mokyklą vyktų visuomeniniu transportu, keistų požiūrį į vartojimą ir kt. „Pernai gegužės mėnesį pirmą kartą patys išbandėme „Klimato freskos“ kortelių žaidimą, kuris paremtas mokslininkų komisijos parengtomis klimato kaitos ataskaitų išvadomis. „Klimato freskos“ žaidimas padeda aiškiau ir lengviau suprasti sudėtingus, su šiltnamio efektu susijusius reiškinius. Informacija pateikiama kūrybiškai, vizualiai ir interaktyviai“, – teigia V. Repovienė.

Tvarus vystymasis yra vienas iš „Roquette“ įmonių grupės prioritetų, todėl savo tvarumo iniciatyvas įmonė jau taiko daugiau nei dešimtmetį. „Ši iniciatyva mums yra prasminga, nes pedagogams suteikiami efektyvūs įrankiai, kad jie galėtų įtraukiančiu būdu mokyti visuomenę šiuo svarbiu visam pasauliui klausimu. Mes tikime, kad ši investicija į švietimą yra būtina tvariai ateičiai ir prisidės prie sąmoningos visuomenės ugdymo“, – džiaugiasi AB „Roquette Amilina“ komunikacijos ir ryšių su visuomene vadovė. Laima Čigriejūtė-Vitkauskienė.

Panevėžio pedagogų bendruomenei mokymus vedė „Climate Fresk Lietuva“ lektorė Justina Markevičienė. Mokymus mokytojams padovanojo „Roquette“ grupės įmonė „Roquette Amilina“. Tikrais moksliniais faktais paremto žaidimo „Klimato freska“ fasilitatoriais tapo 9 pedagogai – Panevėžio regioniniame STEAM centro moktyojai bei robotikos centro „RoboLabas“ Neformaliojo ugdymo mokytojai.

Panevėžio regioninio STEAM centro inf.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: