Panevėžio teismas už karantino ir saviizoliacijos taisyklių pažeidimus nubaudė nepilnamečius

Panevėžio apylinkės teisme daugėja administracinių nusižengimo bylų už karantino metu nustatytų reikalavimų pažeidimus. Iš šiemet teisme gautos 21 administracinių nusižengimų bylos: 5 išnagrinėtos, 3 atmestos, 2 grąžintos iš naujo tirti, dar 11 šiuo metu nagrinėjama.  

Panevėžio apylinkės teisme už karantino ribojimų pažeidimus asmenys bausti 125-250 eurų baudomis. Bausmės dydis sumažintas per pusę, nes pažeidėjai – nepilnamečiai.

Panevėžio apylinkės teismo Biržų rūmai išnagrinėjo tris administracinių nusižengimų bylas. Biržiečiai viešoje vietoje girtavo, nedėvėjo apsauginės veido kaukės, važiavo keturiese automobiliu ar bute buvo daugiau nei vieno namų ūkio nariai.

Panevėžyje nepilnametis, turėjęs izoliuotis kartu su kitais socialinių paslaugų namų šeimynos vaikais, nepakluso ir paliko izoliavimosi vietą. Kitas jaunesnis nei 20 metų asmuo sulaikytas neblaivus viešoje vietoje, įžeidinėjo policijos pareigūnus ir buvo be apsauginės veido kaukės.

Dar 5 bylos už karantino ribojimų pažeidimus bus nagrinėjamos Kupiškio rūmuose, 3 – Pasvalio, 2 – Rokiškio ir 1 – Panevėžio rūmuose.

Administracinių nusižengimų kodekso 45 str. 4 dalis: Už visuomenės sveikatos srities Europos Sąjungos reglamentų ar sprendimų, higienos norminių aktų ar kitų visuomenės sveikatos srities teisės aktų, Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pažeidimo veikas, sukėlusios pavojų išplisti pavojingoms ar ypač pavojingoms užkrečiamosioms ligoms, padarytoms karo, nepaprastosios padėties, mobilizacijos, karantino, riboto karantino metu, taip pat susidarius ekstremaliajai situacijai ar ekstremaliajam įvykiui, jeigu ekstremalioji situacija ar ekstremalusis įvykis kelia pavojų žmonių gyvybei ar sveikatai, užtraukia baudą asmenims nuo penkių šimtų iki vieno tūkstančio penkių šimtų eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo vieno tūkstančio penkių šimtų iki šešių tūkstančių eurų.

Panevėžio apylinkės teismo informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: