Panevėžio apygardos teismo inuotr.

Panevėžio teismo lankytojams ir darbuotojams – trumpas filmukas apie mobingą

Panevėžio apygardos teismo lankytojai ir darbuotojai nuo šiol gali susipažinti su informaciniu filmuku apie mobingą, kuris rodomas naujai įrengtame ekrane antrame teismo aukšte. Šis maždaug dviejų minučių trukmės pieštinis kompiuterinis filmukas sukurtas siekiant įgyvendinti prieš metus patvirtintą teismo smurto ir priekabiavimo prevencijos politiką.

Vienas iš politikos tikslų – padėti atpažinti smurto ir priekabiavimo atvejus bei formas. Filmuke pateikiama aiški ir suprantama informacija apie mobingo sampratą, jo požymius.

„Ieškojome būdo, kaip efektyviai pasiekti platų teismo lankytojų ratą ir skleisti aktualią informaciją patraukliu bei neįkyriu būdu, todėl buvo nuspręsta piešinių pagalba sukurti aiškų ir paprastą filmuką apie mobingą, kuris būtų demonstruojamas pakabintame ekrane. Tai inovatyvus sprendimas, skirtas ir teismo bendruomenei, ir lankytojams“, – sakė idėjos autorius ir filmuko kūrėjas teismo psichologas Nerijus Ogintas.

Be informacinio filmuko apie mobingą, ekrane taip pat rodomi ir kiti aktualūs vaizdo įrašai, skirti teismo procese dalyvaujantiems žmonėms. Lankytojai gali susipažinti su teismine mediacija, liudytojo role, teismų elektroninių paslaugų portalu eteismas.lt ir kt. Visa ši informacija pateikiama lengvai suprantama kalba, naudojant piešinius ir subtitrus, padėsiančius geriau suprasti informaciją žmonėms su klausos sutrikimais ar kitomis negaliomis.

Smurto ir priekabiavimo prevencijos politika Panevėžio apygardos teisme:
Panevėžio apygardos teismo inf. 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: