Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Panevėžio ugdymo įstaigos į veiklas integruoja STEAM mokslus

Jau nuo šių metų rugsėjo pirmosios į Panevėžio miesto savivaldybės švietimo įstaigų bendrąsias ugdymo programas bus integruota ir inžinerinio ugdymo programa. Šios programos įgyvendinimo kryptis – Pramonė 4.0, kuri yra strateginė viso Panevėžio regiono kryptis, pagrįsta glaudžiu verslo, švietimo, mokslo ir viešojo sektoriaus bendradarbiavimu.

„Kryptingas inžinerinis ugdymas gali padėti tvirtus pamatus būsimai karjerai, todėl esame užsibrėžę tikslą, kad Panevėžio jaunimui susipažinti su inžinerijos mokslais būtų sudaryta galimybė jau nuo pat mažų dienų. Ugdymo metu, įgijus būtinųjų kompetencijų, STEAM mokslai gali tapti profesinio kelio pradžia, skatinančia plačiau gilintis į inžinerijos paslaptis. Džiaugiamės, kad inžinerijos mokslų svarbą supranta ir miesto įmonės ir prisideda prie jaunųjų panevėžiečių įgūdžių lavinimo“, – sako Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Inžinerinio ugdymo programa apims visas ugdymo pakopas – nuo ikimokyklinio iki vidurinio ugdymo. Lopšeliuose-darželiuose daugiau bus orientuojamasi į inžinerinių procesų atpažinimą, tyrinėjimą, konstravimą. Progimnazijose inžinerija bus integruojama į mokomuosius dalykus, atliekant projektinius kūrybinius darbus. Gimnazijos inžinerinėse klasėse inžinieriniai mokslai bus privalomi, papildantys privalomuosius dalykus, ir pasirenkamieji dalykai. Bus vykdomi laboratoriniai darbai ir praktiniai užsiėmimai, projektinės veiklos, galinčios apimti nuo mažų konstrukcijų iki kompleksiškų sistemų kūrimo. Mokinių laukia naujausios technologijos ir įrankiai – CAD, simuliacijų programos, programavimo įrankiai.

Panevėžio lopšelio-darželio „Taika“ bendruomenė, atliepdama į miesto keliamus tikslus ir įstaigos strategiją, nusprendė įrengti STEAM ugdymo klasę. Čia net patys mažiausieji įstaigos lankytojai turės galimybę programuoti ir žaisti interaktyvius žaidimus, atlikti bandymus, eksperimentuoti, konstruoti, modeliuoti, gilinti savo inžinerinius gebėjimus ir kompetencijas.

„Džiaugiamės, kad Panevėžio ugdymo įstaigos atsakingai žiūri į ateitį ir drauge siekia bendrų tikslų. Viena jų – lopšelis-darželis „Taika“ – yra užsibrėžęs vaikams suteikti inžinerinių kompetencijų gilinimui pritaikytą ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą, ugdymo veikloms nuolat atnaujinamas mokymo priemones, kad vaikai galėtų eksperimentuoti ir būtų ugdomas jų kritinis mąstymas“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos švietimo skyriaus vedėja Silvija Sėrikovienė.

Lopšelyje-darželyje STEAM klasė įrengta glaudžiai bendradarbiaujant su verslu – įmone AB „Roquette Amilina“. Šios įmonės generalinis direktorius Edvinas Bernotas pasidžiaugė augančia pamaina ir patvirtino, kad palaikys bei skatins gamtos mokslų tobulinimo srities kryptį ugdymo įstaigoje. Tikimasi, kad ugdomi mažieji inžinieriai užaugę galės kurti naujas technologijas bei sistemas, kurias pritaikys verslo sektoriuje.

Panevėžio lopšelio-darželio „Taika“ direktorė Irena Meiduvienė pažymėjo, kad įgyvendinant atnaujintas ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo  programas, ieškoma vis naujesnių vaikų ugdymo metodų, kad ugdymo(si) turinys būtų įdomus, kuriantis iššūkius. Įstaigos bendruomenė kelia tikslus ir toliau kurti inovatyvias ugdymo erdves, aprūpinti vaikų grupes šiuolaikiška įranga, novatoriškomis priemonėmis, sudaryti optimaliausias sąlygas vaikų ugdymui bei jų rengimui sėkmingai mokytis mokykloje.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: