Panevėžio ugniagesiams pavyko atgaivinti iš gaisro išneštą vyrą

Prieš kelias dienas vykdami į gaisrą A. Smetonos gatvėje, Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 2-osios komandos ugniagesiai gelbėtojai nemanė, kad jiems teks gelbėti žmogaus gyvybę. Ugniagesiai buvo informuoti, jog apie gaisrą pranešė moteris, kurios kaimynas kažką degina ir visur sklinda dūmai.

„Manėme, gal kaimynai pykstasi ir skundžia vienas kitą. Tačiau įėję į butą pamatėme, kad jame tiršta dūmų, o prie lovos ant grindų radome be sąmonės gulintį vyrą, – sakė ugniagesys gelbėtojas Robertas Baltuška. – Kartu su kolega Tomu Žukausku skubiai išnešėme nukentėjusįjį į lauką ir Tomas pradėjo jį gaivinti, aš jam uždėjau savo deguonies kaukę ir po kurio laiko žmogus pradėjo rodyti gyvybės požymius.“

Gaivinamas žmogus atgavo sąmonę ir buvo išvežtas į ligoninę. Kiti ugniagesiai tuo metu skubėjo gesinti prie krosnies degančių grindų. Krosnis tuo metu nesikūreno, o nuo ko kilo gaisras, dar tiriama. Dūmų detektoriaus bute nebuvo.

„Gerai, kad yra kaimynų, bet labai blogai, kad gyventojai savo namuose neįsirengia dūmų detektorių. Tą dieną tai jau buvo nebe pirmas gaisras. Prieš tai važiavome gesinti suodžių, užsidegusių kamine. Išeidami paprašėme namo šeimininkės įsigyti ir įsirengti dūmų detektorių, kurio jos name nebuvo. Juk kartais tiek nedaug tereikia, kad nuo dūmtraukio užsiliepsnotų ir visas namas. O dūmų detektorius tekainuoja kelis eurus, tačiau gali išgelbėti gyvybę“, – sakė R. Baltuška, jau 22 metus dirbantis ugniagesiu gelbėtoju.

Pasak jo, nors dabar nemaža dalis gyventojų labiau rūpinasi priešgaisrine savo namų sauga nei anksčiau, tuo pačiu daugėja skurdžiai gyvenančių ir socialinės rizikos grupei priklausančių žmonių.

Kartu su 2-osios komandos 1-osios pamainos ugniagesiais gelbėtojais R. Baltuška, T. Žukausku, Virginijumi Karaliūnu ir pamainos vadu Rimvydu Grybu gaisro vietoje buvo ir operacijų vadovas, Panevėžio PGV Pajėgų valdymo skyriaus vyresnysis specialistas Darius Pajuodis. Jis taip pat teigia, jog palyginti, kokia situacija buvo prieš 10 metų, dabar gyventojai daug sąmoningesni, rūpestingiau prižiūri savo namus.

„Deja, šiemet labai padaugėjo žuvusiųjų gaisruose, – sako D. Pajuodis. – Manau, taip nutiko dėl to, jog valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai ir ugniagesiai gelbėtojai nebegali apsilankyti gyventojų namuose. Seniau, būdavo, atvyksta ugniagesiai, paragina susitvarkyti, tad daugelis ir suodžius išsivalo, ir krosnį susiremontuoja, ir dūmų detektorių nusiperka, nes atvykusio pareigūno žodis ir patarimas – svarus.“

Ugniagesys gelbėtojas R. Baltuška teigia, jog jų pamaina – kaip šeima: „Kiekvienu gali besąlygiškai pasitikėti. Ir į šią profesiją mus atvedė tikrai ne materialūs dalykai. Svarbiausia – noras padėti, net jei kartais tenka rizikuoti savo sveikata ar gyvybe.“


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: