Pixabay nuotr.

Panevėžio valdžia žmonėms „įteikė” dar vieną dovaną

Šiek tiek anksčiau Panevėžio miesto valdžia beveik trečdaliu padidinusi paviršinio vandens surinkimo ir atliekų išvežimo bei tvarkymo mokesčius pritarė, kad „Aukštaitijos vandenų” aptarnaujamos zonos klientai už geriamąjį vandenį bei nuotėkų tvarkymą prie dabartinės kainos dar primokėtų bamaž penktadalį. Netgi valdančiosios daugumos atstovas socialdemokratas Ramūnas Vyžintas sprendimo projektą pristačiusio savivaldybės Miesto infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjo Jokubo Leipaus pasiteiravo ar šis nėra kainų didinimo fanas.

J.Leipus teigė nesantis koks nors fanas ir tikino, kad geriamojo vandens ir nuotėkų tvarkymo kainos perskaičiuojamos ar peržiūrimos kartą per metus ir atsižvelgiant į energetinių išteklių brangimą, augantį darbo užmokestį, kitus faktorius „Aukštaitijos vandenys” siūlo tarifus visoms keturioms vartotojų grupėms didinti maždaug 17-18 procentų. Naujos geriamojo vandens ir nuotėkų tvarkymo kainos įsigalios nuo vasario pradžios. „Aukštaitijos vandenų” bendrovės generalinis direktorius Saulius Venckus dar paminėjo, kad į didėjančius tarifus neįtrauktas elektros pabrangimas, kuris įmonės išlaidas per metus padidins 560 tūkst. eurų.

Tiesa, nei J.Leipus, nei S.Venckus tarybos posėdyje taip ir nepasakė galutinės kubinio metro vandens ir nuotėkų tvarkymo kainos. S.Venckus galėjo pasakyti tik tiek, kiek vanduo kainuos be PVM, bet patikino, kad apie naujas kainas (jau su PVM) bus paskelbta spaudoje. Jo žodžiais, kadangi vienas žmogus vidutiniškai suvartoja 2 kub.m vandens jam teks papildomai mokėti per mėnesį tik 56 centais daugiau.

Į daugiabutyje gyvenančio buvusio miesto mero Vitalijaus Satkevičiaus klausimą, ar neketinama suvienodinti mokesčių daugiabučiuose ir privačiuose namuose gyvenantiems žmonėms, S.Venckus atsakė, kad daugiabutininkams nustatytas tik porą procentų didesnis mokestis, nors namo vidaus tinkluose praradimai yra daug didesni.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: