AINA.LT nuotr.

Panevėžyje bus diegiama elektroninio bilieto sistema

Gavus patvirtinimą iš VšĮ Centrinės projektų valdymo agentūros dėl skiriamų ES investicijų darnaus judumo priemonėms įgyvendinti, Panevėžyje bus pradėta diegti inovatyvi elektroninio bilieto sistema. Planuojama, kad artimiausiu metu patvirtinus technines specifikacijas, jau šį pavasarį bus pradėtos vykdyti viešųjų pirkimų procedūros. Įranga ir programinės sistemos turėtų būti įdiegtos per 2022 m.

„Elektroninio bilieto sistema naudinga keliais aspektais – galima efektyviai įvertinti ir analizuoti realius keleivių srautus, remiantis keleivių poreikiais ir apimtimis koreguoti autobusų eismo tvarkaraščius, keleiviams teikti realaus laiko informaciją apie transporto priemonių eismą ir kartu užtikrinti vežėjo kontrolę. Keleiviai galės pasirinkti – turėti kortelę ar naudotis programėle savo išmaniajame telefone. Taip pat bus palengvintas bilieto įsigijimas – tai padaryti bus galima naudojantis mobiliąja programėle, savitarnos prieiga internete ar kitais būdais. Žinoma, išliks galimybė įsigyti ir vienkartinius bilietus, tačiau tikimės, kad elektroninio bilieto sistema keliones viešuoju transportu supaprastins ir pritrauks daugiau patogumo siekiančių keleivių“, – teigia Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Miesto viešojo transporto priemonėse ketinama įrengti bekontakčius komposterius, vairuotojų ekranus, GPS ir tinklo įrangą. Iš jų informacija tiesiogiai internetu bus teikiama centrinei dispečerinei ir informaciją apie autobusų judėjimą bus galima rasti internetiniame puslapyje. Be to,  miesto stotelėse, kuriose fiksuojami didesni keleivių srautai, bus įrengtos 6 švieslentės. Jose keleiviai galės matyti realiu laiku atvykstančius autobusus, maršrutų tvarkaraščius ir interaktyvų žemėlapį, kuriame bus teikiama informacija apie susisiekimo galimybes su kitomis miesto dalimis. Atsižvelgiant į tai, kad dalis autobusų jau šiuo metu pasiekia rajono gyvenamas teritorijas, numatyta šią elektroninio bilieto sistemą išplėsti bei pritaikyti ir Panevėžio rajono gyventojams.

Bendra projekto vertė – per 1,6 mln. Eur. 780 tūkst. Eur skirta iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų, likusios lėšos – miesto biudžeto.

Komunikacijos skyrius                     


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: