Pixabay nuotr.

Panevėžyje gripas ir toliau siautėja

Panevėžio visuomenės sveikatos centro (toliau – Centras) duomenimis, pirmąją kalendorinio pavasario savaitę (kovo 2-8 d.) sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Panevėžio apskrityje toliau didėjo.

Praėjusią savaitę bendras sergamumas gripu ir ŪVKTI Panevėžio apskrityje siekė 99,08 atv./10 tūkst. gyv., kai prieš savaitę šis rodiklis buvo 94,56 atv./10 tūkst. gyv. Pernai tuo pačiu metu bendras Panevėžio apskrities sergamumo rodiklis siekė 63,1 atv. /10 tūkst. gyv.

Panevėžio mieste jau kelios savaitės, kai sergamumas gripu ir ŪVKTI peržengė epideminį slenkstį. Š. m. kovo 2-8 d. sergamumo rodiklis siekė 141,57 atv./10 tūkst. gyv. Gripas sudarė beveik 15 proc. visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų. Primename, kad sergamumas gripu ir kitomis ŪVKTI laikomas epideminiu, kai sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atv./10 tūkst. gyv. per savaitę, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 proc. visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų.

10-ąją 2015 metų savaitę į Panevėžio apskrities asmens sveikatos priežiūros įstaigas dėl gripo kreipėsi 24 žmonės, hospitalizuota – 14 asmenų, iš kurių 1 asmuo iki 2 m., 6 asmenys – 2-17 m.

Sergamumas gripu ir ŪVKTI kas savaitę didėja, todėl labai svarbu reguliariai plauti rankas (po tekančiu šiltu vandeniu, ne trumpiau kaip 20-30 sekundžių). Nusiplovus rankas nusausinti. Taip pat galima naudoti ir spiritines rankų dezinfekavimo priemones. Kosint ar čiaudint užsidengti nosį ir burną vienkartinėmis nosinaitėmis. Panaudotas nosinaites išmesti, nusiplauti rankas. Stengtis neliesti akių, nosies ir burnos, ypač neplautomis rankomis. Pajutus į gripą panašius simptomus, nedelsti ir kreiptis į savo šeimos gydytoją.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: