Panevėžyje įamžintas Donato Banionio atminimas

Šiandien oficialiai atidengta memorialinė lenta Panevėžio miesto garbės piliečiui, buvusiam J. Miltinio dramos teatro aktoriui, režisieriui Donatui Banioniui (1924-2014).

„D. Banionis – vienas garsiausių visų laikų Lietuvos aktorių. Tai talento ir darbštumo pavyzdys, pelnęs daugybę apdovanojimų. D. Banionis buvo kuklus žmogus, o tai jau didžio žmogaus įvertinimas. J. Miltinis paklaustas ar žinantis kur D. Banionio stiprybė atsakė: „jis neleidžia laiko veltui ir nežiūri į meną lengvabūdiškai. Jis sugeba abejoti savimi, o tai labai stipru“. D. Banioniui teatras buvo tikrieji namai, jo kūrybinė laboratorija. Režisieriaus kelias – aiškus tobulybės siekimas, šį žmogų pažinojo ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio žymiausi kritikai“, – sakė Panevėžio mero pavaduotojas Petras Luomanas.

„Šiandien Panevėžyje įamžiname mano tėčio atminimą. Noriu padėkoti visiems čia susirinkusiems, jūs atidavėte pagarbą ne tik D. Banioniui, bet ir J. Miltinio dramos teatrui“, – sakė D. Banionio sūnus Raimundas Banionis. Atminimo lenta D. Banioniui atidengta šalia Ukmergės g. 47A namo, kur ilgą laiką gyveno režisierius. Memorialinę lentą sukūrė skulptorius Romualdas Kvintas. Jai pagaminti ir įrengti Savivaldybė iš miesto biudžeto skyrė 3000 Eur.

Panevėžio miesto garbės pilietis D. Banionis buvo žymus teatro, kino, televizijos aktorius ir režisierius, maestro Juozo Miltinio mokinys. Už nuopelnus Lietuvos kultūrai apdovanotas Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino III laipsnio ordinu, Komandoro kryžiumi, Santarvės premijos ir kitais apdovanojimais.

 

Ryšių su visuomene skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: