KMHB nuotr.

Panevėžyje iš misijos Irake grįžusiems kariams padėkota už tarptautinių įsipareigojimų vykdymą

Vasario 29 d. Panevėžio Laisvės aikštėje pasveikintas iš pusmetį trukusios NATO karinės mokymo operacijos Irake (ang. NATO Mission Iraq) sugrįžęs Lietuvos kariuomenės pajėgų apsaugos būrys, suformuotas Pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Karaliaus Mindaugo husarų bataliono karių pagrindu. 

„Savo valstybę giname ne tik Lietuvoje. Tarptautinių įsipareigojimų vykdymas yra neatsiejama kolektyvinės gynybos dalis. Prisidėdami prie NATO misijų už Aljanso ribų, mes grėsmės atveju galime tikėtis tokio pačio palaikymo iš savo sąjungininkų. Taip pat reiškiu padėką Jūsų šeimoms ir artimiesiems už supratimą, kantrybę ir rūpestį. Toli nuo atliekant tarnybą artimųjų palaikymas kariui yra ypač svarbus“, – sveikindamas sugrįžusius karius sakė gen. V. Rupšys.

Lietuvos kariai Danijos mobilios apsaugos kuopos sudėtyje vykdė nekovinę operaciją, kurios tikslas – sustiprinti Irako kariuomenę ir saugumo institucijas, įgalinti jas kovoti su terorizmu, užkirsti kelią grupuotės „Islamo valstybė“ veiklai Irake ir stabilizuoti šalį. Lietuvos karių būrys vykdė Irako karius rengiančio NATO personalo apsaugą nuo pavienių „Islamo valstybės“ būrių išpuolių. Iš misijos grįžusiems apsaugos būrio kariams įteikti medaliai už pavyzdingą tarnybą, pasiaukojimą ir asmeninį indėlį vykdant tarptautinių operacijų užduotis.

„Lietuvos karinis indėlis Irake yra indėlis į kovą prieš terorizmą. Esame įsipareigoję stiprinti Irako pajėgas ir užtikrinti, kad „Islamo valstybė“ negalėtų sugrįžti. Dalyvaudami tarptautinėse operacijose siekiame prisidėti prie saugumo ir stabilumo regione stiprinimo“, – sakė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Specialų pasirengimą į 7-ąją pajėgų apsaugos operaciją Irake išvykę 29 Lietuvos kariai pasiruošimą pradėjo 2023 m. kovo mėnesį Lietuvoje, o vėliau 6 savaites dalyvavo pratybose Danijos Karalystėje, kurių metu buvo vertinamas Lietuvos ir Danijos karių pasirengimas dalyvauti šioje misijoje.

Lietuva pradėjo dalyvauti šioje NATO karinės mokymo operacijoje Irake 2019 m. pradžioje. Tarptautinėje misijoje Bagdade būrys tarnavo tarptautinio bataliono sudėtyje, kartu su Danijos, Lenkijos ir Nyderlandų kariais. Danija yra sustabdžiusi dalyvavimą šioje misijoje, todėl naujų karių rotacijų Lietuva kol kas neplanuoja.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: