Panevėžyje likviduotas šešėlinis tabako fabrikėlis (video, nuotraukos)

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai praėjusią savaitę Panevėžio mieste aptiko nelegalią tabako gamybos įmonę.

Šešėlinis fabrikėlis buvo tik pradėjęs savo veiklą: rasta daugiau nei 200 kg tabako lapų žaliavos ir smulkinto rūkomojo tabako, pakavimo įranga, keli šimtai jau pagamintų pakuočių. Sulaikyti trys pastate besidarbavę vietos gyventojai, kurie vėliau buvo paleisti, skyrus kardomąsias priemones.

Turėdami informacijos apie galimai vykdomą nelegalią veiklą, muitinės kriminalistai kovo 18 d. patikrino vasarnamį Panevėžio Plukių gatvėje.

Paaiškėjo, kad čia išties veikė nedidelė šešėlinė įmonė: pareigūnai įvykio vietoje (vasarnamyje, garaže ir jo rūsyje) sulaikė tris besidarbavusius pagyvenusius vyriškius, vietos gyventojus, kurie pakavo smulkintą rūkomąjį tabaką. Aptikti du įrengimai rūkomojo tabako pakavimui, apie 300 jau užpildytų tabaku įvairių rūšių pakuočių ir dvylika maišų su tabako lapais, smulkintu tabaku. Dėžėse rasta tūkstančiai tuščių įvairių rūšių rūkomojo tabako pakuočių (įtariama – padirbtų). Bendra sulaikyto tabako vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – apie 40 tūkst. eurų.

Tą pačią dieną atlikta krata ir Kėdainių rajono Pavermenių kaime – pareigūnų žiniomis čia veikė minėto fabrikėlio tabako džiovinimo „cechas“, buvo rasta tabako džiovinimo įranga.

Du iš pažeidėjų oficialiai yra bedarbiai, trečiasis, kuris ir įtariamas šios nelegalios veiklos organizavimu – individualios įmonės (sustabdžiusios savo veiklą) savininkas.

Panašu, kad šie panevėžiečiai ketino į Vakarų Europą (Norvegiją) tiekti rūkomojo tabako falsifikatus. Tačiau vos pradėję „gamybą“, sulaukė pareigūnų vizito.

Vyriškiai po apklausos buvo paleisti, skyrus kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti, vienam iš jų skirtas ir dokumentų paėmimas.

MKT Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis ir neteisėto vertimosi ūkine, komercine veikla. Tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūra. Pažeidėjams gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Per savo veiklos metus MKT, padedant kitoms teisėsaugos institucijoms, Lietuvoje aptiko ir sunaikino septynis nelegalius tabako gaminių fabrikus. Dar trys tokie fabrikai, bendrų Lietuvos, Didžiosios Britanijos, Lenkijos ir Nyderlandų muitinės bei policijos operacijų metu aptikti Didžiojoje Britanijoje (2007 m.), Lenkijoje (2011 m.) ir Nyderlanduose (2015 m.).

Kviečiame visus, turinčius informacijos apie kontrabandą ir kitus pažeidimus, pranešti šiais būdais:

– nemokamu anoniminiu pasitikėjimo telefonu 8 800 555 44 (veikia visą parą);

– arba Lietuvos muitinės ir MKT facebook paskyrose, asmeninėmis žinutėmis.

Pilietiški asmenys, už vertingą informaciją apie galimus nusikaltimus – kontrabandos ar korupcijos atvejus – gali gauti ir piniginį atlygį. Priklausomai nuo informacijos vertės, pranešimui pasitvirtinus, pilietiškam asmeniui gali būti atlyginama iki 14 tūkst. eurų, tad raginame būti aktyviais kovoje su šešėliu.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: