AINA.LT nuotr.

Panevėžyje paminėta Laisvės gynėjų diena (fotogalerija)

Panevėžys drauge su visa Lietuva paminėjo Laisvės gynėjų dieną. Diena prasidėjo akcija „Atmintis gyva, nes liudija“ – Savivaldybės, įstaigų, įmonių, gyventojų languose žuvusiems už mūsų laisvę sužibo atminimo žvakutės.

Vidurdienį prie Savivaldybės iškilmingai kelta valstybės vėliava. „1991-ųjų sausį laisvės ir tironijos akistatoje nedvejodami pasirinkome laisvę. Be ginklų, kupini nepalaužiamo ryžto ir tikėjimo ją apgynėme. Dėl to, kad tuomet buvome tvirti, šiandien esame laisvi laisvoje Lietuvoje. Tačiau už laisvę teko sumokėti kruviną kainą – ant jos aukuro savo gyvybes paaukojo 14 laisvės gynėjų.  Prisimindami savo kovą už laisvę, išlikime susitelkę ir dėmesingi broliškai Ukrainos tautai. Visi drauge prisidedame prie paramos Ukrainai. Tokiais ir išlikime. Blogio imperiją nugalėjome 91-aisiais. Padarykime viską, kad dabar ją nugalėtų Ukraina. Atsiminkime laisvės kainą. Būkime jos verti“, – sveikinimo kalbą sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Iškilmingame renginyje šalies himną bei kitus kūrinius atliko solistas Edgaras Davidovičius. Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariai paleido salves už tėvynę Lietuvą, šalies žmones ir Laisvės gynėjus. Po renginio Sausio 13-osios skvere vyko akcija „Neužmirštuolių pieva“.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: