AINA.LT nuotr.

Panevėžyje paminėta Vyšyvankos diena (video)

Šiandien Panevėžyje minima Vyšyvankos diena – Laisvės aikštėje susirinko vyšyvankomis pasipuošusi miesto bendruomenė, Lėlių vežimo teatro aktoriai atliko ukrainietiškas dainas. Taip išreikšta pagarba šiuo metu už savo šalies laisvę kovojantiems ukrainiečiams.

„Šiandien minima Tarptautinė vyšyvankos diena. Dabar, kai Ukrainą siaubia kraugeriškas Rusijos sukeltas karas, ši diena įgauna dar vieną – pasaulio žmonių vienybės su ukrainiečiais – prasmę. Kreipiuosi į čia susirinkusius ir visus Panevėžyje įsikūrusius ukrainiečius – mūsų miesto bendruomenė besąlygiškai palaiko jus šiuo Ukrainos tautai sunkiu metu. Tegul Panevėžyje tvyranti visų mūsų bendrystė palengvins pergalės kare laukimą. Tikiu, kad ta diena išauš. Tikiu, kad kitą Tarptautinę vyšyvankos dieną švęsime po taikiu Europos dangumi“, – sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Vyšyvanka – liaudiškais raštais siuvinėti marškiniai. Nors šiais raštais marginti marškiniai matomi ir kituose slaviškuose kraštuose, ukrainietiška vyšyvanka išsiskiria savitomis siuvinėjimo ypatybėmis. Kiekvienas raštas pasakoja šeimos ar regiono istoriją. Ant marškinių išsiuvinėti geometriniai raštai yra vertinami kaip simboliniai amuletai, kurie sutelkia ir suteikia jėgų, taip reikalingų kovoje už laisvę. Kartu tai ir labai vienijantis simbolis – Vyšyvanka diena minima ir Kanadoje, ir JAV, ir daugelyje kitų šalių, kuriose yra gausios ukrainiečių bendruomenės. Tikima, kad Vyšyvanka marškiniai turi apsaugančių galių.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: