Aina.lt nuotr.

Panevėžyje uždaromas karo pabėgėlių iš Ukrainos centras

Nuo šiandien, gegužės 16 d., LR Vidaus reikalų ministerijos sprendimu Panevėžyje uždaromas „Aušros“ progimnazijos patalpose įsteigtas karo pabėgėlių iš Ukrainos registracijos centras. Ukrainiečiams ir toliau bus teikiama humanitarinė pagalba, o registravimas vyks Migracijos departamento Panevėžio skyriuje, esančiame K. Binkio g. 14. Primename, kad užsiregistruoti Migracijos departamente turi visi atvykusieji iš Ukrainos, tuo pasirūpinti privalo jie patys arba tai padaryti turi paraginti juos priimantys žmonės.

„Dėkoju visiems prisidėjusiems prie paramos ukrainiečiams, taip pat reiškiu nuoširdžią padėką visoms nevyriausybinėms organizacijoms, institucijoms, savanoriams, kurių dėka procesas vyko tikrai sklandžiai“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kazimieras Armonavičius.

Atkreipiame dėmesį, kad kaip ir iki šiol, savo paslaugas teiks Lietuvos Raudonojo Kryžiaus bei labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“ savanoriai, Užimtumo tarnyba ir toliau informuos apie darbo galimybes.

Karo pabėgėlių centras savo veiklą „Aušros“ progimnazijos patalpose pradėjo nuo kovo 28 d. iki šios dienos Panevėžio registracijos centre registruoti 530 ukrainiečiai. Vidutiniškai per dieną čia registruojami 8 asmenys. Naujausiais duomenimis Panevėžio ugdymo įstaigas lanko 269 mokyklinio amžiaus ukrainiečiai, dar 89 jų ugdosi ikimokyklinio ugdymo įstaigose.

Panevėžio miesto savivaldybės taryba yra priėmusi sprendimą, kad 2022 m. užsieniečiams, pasitraukusiems dėl Rusijos karinių veiksmų Ukrainoje, būtų taikoma 100 proc. lengvata važiuoti Panevėžio miesto vietinio reguliaraus susisiekimo autobusų maršrutais. Ši lengvata taikoma įsigyjant mėnesinį vardinį bilietą, galiojantį kalendorinėmis dienomis. Kovo mėnesį lengvata pasinaudojo ir minėtus bilietus įsigijo 389 Ukrainos piliečiai, balandį – 728. Jiems už kovą mėnesinių vardinių bilietų išduota už 10 tūkst. 814 Eur ir balandį už 20 tūkst. 238 Eur.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: