Panevėžyje viešėjo Rumunijos ambasadorius

Šiandien Panevėžio mieste viešėjo Rumunijos ambasadorius  J. E. Danas Adrianas Balanescu. Prieš pietus ambasadorius susitiko su Panevėžio miesto meru Ryčiu Račkausku, pavaduotoju Aleksu Varna, Panevėžio rajono meru Povilu Žaguniu ir aptarė bendradarbiavimo perspektyvas.

„Tai vienintelė mūsų šalyje bendradarbiavimo sutartis tarp apskrities ir su kitos šalies dviejų savivaldybių. Tikiu, kad šis išskirtinumas padės vystyti perspektyvius projektus. Labai norėtume, kad užsimegztų aktyvesnis verslininkų bei verslo struktūrų bendradarbiavimas, miestų partnerystė kultūros, sporto ir kitose srityse“, – sakė Rumunijos ambasadorius.

Svečias pristatė Maramurešo apskritį, kultūrinius, ekonominius ir sporto laimėjimus, turizmo bei verslo galimybes, miesto ir rajono delegacijas pakvietė rugsėjo mėnesį atvykti į Maramurešo miesto šventę.

„Matome, kad ir ambasadorius, ir mes suinteresuoti siekti aktyvių ir produktyvių ryšių tarp mūsų miestų. Tikimės, pavyks surengti Maramurešo apskrities dienas Panevėžyje, kurti bendrus verslo, turizmo, kultūros, sporto ir kitokius projektus“, – sakė meras R. Račkauskas.

Vėliau ambasadorius apsilankė Prekybos pramonės ir amatų rūmuose, kur susitiko su Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų (PPAR) prezidentu Sigitu Gailiūnu, generaliniu direktoriumi Visvaldu Matkevičiumi ir rūmų verslininkais.

„Mūsų verslininkus domina bendradarbiavimo perpsektyvos su rumunijos verslininkais, ypač metalurgijos, baldų, maisto pramonės ir kitose srityse. Planuojame šių metų rugsėjo mėnesį kartu su miesto ir rajono delegacijomis vykti į Maramurešo apskritį ir pasirašyti bendradarbiavimo sutartį su Baje Mare verslininkų asociacija“, – sakė prezidentas S. Gailiūnas.

Panevėžio prekybos pramonės ir amatų rūmų vadovai pakvietė ambasadorių į tarptautinę parodą „Expo Aukštaitija 2015“, kuri vyks rugsėjo mėnesio pabaigoje ir tikisi šventėje sulaukti rumunijos verslo atstovų.

„Tikimės, kad rumunijos verslininkų dalyvavimas parodoje „Expo Aukštaitija 2015“ bus pirmas žingsnis į aktyvesnį verslininkų bendradarbiavimą, bei paties Maramurešo apskrities prisistatymo renginys. O vėliau galėtume surengti ir Maramurešo dienas Panevėžio mieste“, – sakė S. Gailiūnas.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: