Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Panevėžyje vyks „Studijų diena 2023“: dalyvių laukia studijų ir karjeros galimybių pristatymai, pranešimai bei diskusijos

Jau antrus metus po „Kalnapilio“ arenos stogu Panevėžio miesto savivaldybė suburs šalies aukštąsias ir profesines mokyklas. Rugsėjo 27 d. aštuntokai, gimnazistai ir kiti besidomintys studijų galimybėmis kviečiami į susitikimus su beveik 30 didžiausių šalies universitetų, kolegijų bei profesinių mokyklų atstovais. Atrasti sprendimą savo karjerai renginyje padės ir karjeros konsultantai, verslo atstovai, dalyvių laukia pranešimai bei įtraukiančios diskusijos.

Susitikimai su aukštųjų bei profesinių mokyklų atstovais

„Studijų dienoje 2023“ Lietuvos aukštųjų bei profesinių mokyklų stenduose bus teikiama informacija bei patarimai apie siūlomas studijų programas, priėmimo tvarką, pasirengimą studijoms.

„Mokiniams ateities profesijos pasirinkimo etape labai svarbu turėti kuo daugiau informacijos, padėti pažinti galimybes ir priimti argumentuotus sprendimus. Šiam tikslui jau antrus metus organizuojame „Studijų dieną“ ir tikimės, kad renginys padės apsispręsti dėl laikomų valstybinių brandos egzaminų bei priimti teisingus sprendimus, sudarant individualius ugdymosi planus“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Silvija Sėrikovienė.

Renginyje numatytos ir pranešimų bei diskusijų erdvės. Mokinius įkvėps įvairiausių sričių lektoriai: marketingo specialistai, žurnalistai, finansų, studijų užsienyje ekspertai, sėkmingus verslus į priekį vedančios asmenybės.
Pirmoje erdvėje dalyvių lauks Kazimiero Simonavičiaus universiteto Teisės ir technologijų instituto studijų ir mokslo vadovo Olego Beriozovo pranešimas „Ką daryti, kai nežinai ką pasirinkti?“. Kaip save pristatyti, CV ir motyvacinio laiško mokymus ves ISM lektorius Eimantas Žilevičius. Pranešimą „Darbas žiniasklaidoje: kaip atsiranda naujienos ir iš kur žurnalistai viską sužino pirmi?“ skaitys Panevėžio „Minties“ gimnazijos alumnė, naujienų portalo „Delfi“ žurnalistė Gabrielė Grinkaitė, o šeimos verslo „Pjauk grybą“ vadovas, Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos alumnas Mindaugas Balčiūnas – „Kaklaraištis ar kaliošai. Ką rinktis?“. Šioje erdvėje dalyvių lauks ir tokie pranešimai, kaip „Baigiu mokyklą. Kas rūpinsis mano sveikata?“ ar „Kokių įgūdžių reikės ateities darbuose“.

Antroje erdvėje lauks KTU verslo fakulteto lektoriaus, produktų vystytojo dr. Donatas Pelenio pranešimas „Blogiukas – intelektukas: dirbtinio intelekto įrankių taikymas mokymosi procese“. Apie tai, kad geriausias karjeros kelias – ne visuomet tiesus, kalbės karjeros konsultantė, VšĮ „Septynios akimirkos“ direktorė Ieva Grigaitė. Dalyvių lauks ir Panevėžio kolegijos, Panevėžio mokymų centro, Vilniaus TECH bei Kalba.lt pranešimai – „Panevėžys – ne tramplynas, o vandenynas!“, „Profesinio mokymo perspektyvos Panevėžyje“, „Galimybės VILNIUS TECH“, „Renkuosi Ateitį Sau – karjera ir studijos užsienyje“.

Susitikimai su Panevėžio verslo ir įstaigų atstovais

Šiais metais „Studijų dienos 2023“ dalyviai kviečiami apsilankyti ir Panevėžio miesto stende. Čia kiekvienas turės galimybę susipažinti su karjeros, ugdymosi ir tobulėjimo galimybes mieste siūlančiomis įmonėmis bei įstaigomis.

„Jaunuolius kviesime pažinti ateities talentus ugdantį ir puikias karjeros galimybes galintį pasiūlyti Panevėžį – miestą, kuriame pilna kultūros, gera, saugu ir prasminga gyventi. Užsukę į Panevėžio stendą dalyviai galės pabendrauti su miesto darbdavių atstovais ir susipažinti su įvairiapusėmis profesinio augimo galimybėmis, čia pat bus pristatomos ir unikalios miestui reikalingų įgūdžių ugdymo programos. Neabejoju, kad gerai laiką praleis bei šį tą naujo apie Panevėžį sužinos kiekvienas“, – apsilankyti kviečia Panevėžio plėtros agentūros „Panevėžys NOW“ direktorė Monika Miniotaitė.

Renginio dalyviams atrasti miesto siūlomas galimybes padės Panevėžio kolegija, Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakultetas bei Panevėžio mokymo centras. Svarbia informacija, aktualia savo sveikata besirūpinantiems būsimiems pirmakursiams, pasidalins Panevėžio teritorinė ligonių kasa. Panevėžio regioninis karjeros centras „Karjeras“ ir miesto stende įsikūrę darbdaviai – UAB „Kriautė“, „Arginta Engineering“, „Harju Elekter“, „Metalistas LT“, Lietuvos policijos mokykla ir VšĮ Respublikinė Panevėžio ligoninė bus pasiruošę papasakoti apie karjeros bei augimo perspektyvas, kuriant profesinį kelią Panevėžyje. Čia pat dalyvių lauks ir susipažinti kvies Panevėžio plėtros agentūros „Panevėžys NOW“, technologijų ugdymo programos „Uncommon LT“, kūrybiškumo centro „Pragiedruliai“ atstovai.

Komunikacijos skyriaus ir Panevėžio plėtros agentūros inf.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: